Uyarı: Ankara’da tipi etkili oluyor

Ankara’ya yağan kar etkisini artırdı. Yetkili ağızlar dikkatli olunması yönünde çağrılar yaparken, çalışmaların hızla sürdüğünü belirtiyor.

Uyarı: Ankara’da tipi etkili oluyor
Yayınlama: 04.02.2023
A+
A-

Ankara’da iki gündür etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. İl genelinde etkili olan kar ve tipiden dolayı ulaşımda aksamalar meydana geldi. Trafikle ilerlemekte güçlük çeker sürücüler, kar ve tipi ile birlikte buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolların ulaşıma kapanmaması için aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Mesai arkadaşlarımız sabaha kadar görevinin başında çalışmalarına devam etti. Tüm ana arterlerimiz, bulvar ve caddelerimiz açıktır. İşinize rahatça gidebilirsiniz. -5 derece hava sıcaklığı nedeniyle buzlanma ile mücadelemiz sürüyor. Tedbirli olalım” dedi.

KİMİLERİ EĞLENDİ, KİMİLERİ KAR İLE MÜCADELE ETTİ

DHA’nın aktardığı haberde kentte, kar yağışı ile cadde ve sokaklar beyaza büründü. Kar yağışını fırsat bilen vatandaşlar soğuğa aldırmadan dışarı çıkarak yürüyüş yaptı. Başkentliler müzik eşliğinde sokaklarda kar üzerinde halay çekip Ankara havası oynarken, çocuklar ise poşetlerle kayarak ve kar topu oynayarak eğlendi.

Kar yağışının etkisini artırmasıyla zaman zaman trafik akışı yavaşladı, bazı araç sürücüleri seyir halindeki araçlarını uygun yerlere park ederek toplu taşıma araçlarına yöneldi. Yolda kalan bazı araçların ise yardımına çekiciler yetişti.

Haber Merkezi