Ünlü isimlerden HÜDA-PAR tepkisi

HÜDA-PAR’ın milletvekillerinin Meclis’e girmesine ünlü isimler tepki gösterdi. Ünlü oyuncu Hande Doğandemir, “Hiçbir şey kız çocuklarını, kadınları kendi malları köleleri gibi gören HÜDA PAR’ın Meclis’te olduğu gerçeğini değiştirmez…” dedi.

Ünlü isimlerden HÜDA-PAR tepkisi
Yayınlama: 16.05.2023
A+
A-

Adı terör örgütü Hizbullah ile anılan ve onun siyasi kanadı olduğu iddia edilen HÜDA-PAR’ın Meclis’e girmesi tepkilere neden oldu.

Sosyal medya hesabından paylaştığı video ile duruma tepki gösteren Yasemin Kay Allen, “Sakın benim sayfama irdelenmemiş, düşünülmemiş papağan gibi tekrarlanan argümanlarla gelmeyin… Özellikle kadınlar… Ben burada insan hakları ve özellikle kadın haklarını, çocuk haklarını ilgilendiren bir konudan bahsederken ‘Peki bu ne olacak?’ diye bana yansıttığınız o fesat düşüncelerinizi asla kabul etmiyorum ve kadınların ben çözüm odaklı düşünürken hepimizi ilgilendiren bir konuyla ilgili isyan ederken bana gelip bir takım yakıştırmalar ve muamele çekmeniz inanılmaz art niyetli… Kime neden saldırdığınıza dikkat edin. Çünkü muhatabınız ben değilim.” dedi.

HÜDA-PAR’ın Meclis’e girmesine tepki gösteren ünlüler arasında Nazlı Sabancı da yer aldı. Sabancı, “Kadınlar okumasın, küçücük çocuklar evlendirilsin zihniyetini savunan kadın adayını gölgeleyerek gösteren Yeniden Refah Partisi’nin ve HÜDA PAR’ın Meclis’e girmesinde payı olan kimseye kadın olarak hakkımı helal etmiyorum. Asla helal etmiyorum.” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

“Hiçbir şey kız çocuklarını, kadınları kendi malları köleleri gibi gören HÜDA PAR’ın Meclis’te olduğu gerçeğini değiştirmez…” diyen ünlü oyuncu Hande Doğandemir ise “Bu gerçekle iki hafta daha savaşacağız…” sözleriyle ikinci tura kalan seçimleri işaret etti.

Haber Merkezi