Ümit Özdağ, kendilerine sözü verilen bakanlıkları açıkladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kattıldığı bir programda CHP lideri Kılıçdaroğlu ile aralarında imzalanan mutabakat sonucu İçişleri Bakanlığı’nın yanı sıra Milli Eğitim ile Kültür ve Turizm bakanlıklarının da sözünün kendilerine verildiğini söyledi.

Ümit Özdağ, kendilerine sözü verilen bakanlıkları açıkladı
Yayınlama: 01.09.2023
A+
A-

Gazeteci Bahar Feyzan’ın YouTube kanalına konuk olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesinde CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile aralarında imzalanan mutabakatta kendilerine iki bakanlığın daha sözünün verildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz süreçte İçişleri Bakanlığı’nın Ümit Özdağ ve ekibine verileceği bilgisi kamuoyuna yansımıştı. Özdağ dün gece katıldığı programda Milli Eğitim ile Kültür ve Turizm bakanlıklarının da sözünün kendilerine verildiğini söyledi.

Özdağ programda şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi’ne 1924 Anayasası’nı imzalattık mı imzalattık. Milli üniter laik devleti imzalattık mı imzalattık. Niye imzalattık? Çünkü güçlendirilmiş parlamenter rejim belgesinde bunun aksine imza attılar. Aynı zamanda terörle mücadele konusunu imzalattık mı imzalattık. Kayyumu imzalattık mı imzalattık.

İçişleri Bakanlığı ve iki bakanlık daha… Bunun dışında konuştuklarımız Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı. Bunu ilk kez açıklıyorum. Ama bunlar konusunda bir yazılı metinde anlaşmadık. Hatta Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bölünebileceğini falan konuştuk. Milli İstihbarat Teşkilatını da konuştuk, içinden gelen birisinin başkan seçilmesi kaydıyla. Yani biz Zafer Partisi olarak Türk siyasetini yeniden formatladık o belgeyle.”

Haber Merkezi