Uludağ’da erkek cesedi bulundu: ‘Otçu Kadir’ olduğu düşünülüyor

Bursa’da Uludağ’da bir erkek cesedi bulundu. Cesedin 3 ay önce kaybolan ‘Otçu Kadir’ lakabıyla tanınan Kadir Fidan’a ait olabileceği üzerinde duruluyor.

Uludağ’da erkek cesedi bulundu: ‘Otçu Kadir’ olduğu düşünülüyor
Yayınlama: 10.09.2023
A+
A-

Bursa’da kestane toplamak için Zeyniler köyündeki Uludağ’ın yamaçlarına tırmanan bir vatandaş, saat 13.00 sıralarında erkek cesedi bulduğu ihbarında bulundu. Vatandaş, cesedin bulunduğu yerde telefon çekmediği için ateş yakıp dumanla yeri tarif etti.

JAK, AFAD, polis ve diğer arama kurtarma ekipleri cesede ulaşmak için yamaca tırmandı. Yapılan ihbarda cesedin üzerinde 74 yaşındaki ‘otçu Kadir’ lakabıyla bilinen Kadir Fidan’ın kaybolduğunda üzerinde olan kıyafetlerin aynısının tarif edildiği öğrenildi.

Ekipler cesedin bulunduğu bölgeye ulaşmak için çalışmalarını sürdürürken, Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak otopsi ile cesedin kimliği belirlenecek.

Bursa’da, şifalı bitki toplamak için Uludağ’ın eteklerine çıkan, yakınlarına da bir mağarada define olduğunu söyleyen 74 yaşındaki Kadir Fidan’dan aylardır haber alınamıyordu. Fidan’ın bulunması için yapılan arama çalışmalarında da bir sonuç çıkmamıştı.

İHA