Uludağ Kısa Film Yarışması başvuruları başladı

Yıldırım Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü ‘çevre’ temasıyla düzenleyeceği Uludağ Kısa Film Yarışması’nın başvuruları başladı.

Uludağ Kısa Film Yarışması başvuruları başladı
Yayınlama: 02.08.2023
A+
A-

Yıldırım Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği 3. Uludağ Kısa Film Yarışması’nın başvuruları başladı. Bu yıl, çevre sorunlarına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla ‘çevre’ ana temasıyla düzenlenecek yarışmanın başvuruları 14 Kasım 2023’e kadar devam edecek.

Jüri başkanlığını Derviş Zaim’in yapacağı festivalin diğer jüri üyeliklerini ise Osman Nail Doğan, Nevzat Çalıkuşuve Ali Sait Liman yapacak.

Başvuruların www.uludagkisafilm.com internet adresinden yapılacağı yarışmada birinci olan kısa filme 25 bin lira, ikinci olan kısa filme 20 bin lira, üçüncüye 15 bin lira ödül verilecek.

Yıldırım’ın kültür ve sanat şehri olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Günümüzde çevre faktörleri ve sorunlar, insanlığın bu kıymetli ilişkisini tehdit ediyor. Bu vesileyle çevre ve insan arasındaki kesişme noktasında anlam ve farkındalık oluşturmayı hedefleyen bir kısa film yarışması düzenliyoruz. Bu yarışmayla, sinema sanatının gücünü kullanarak toplumu çevre meselelerine odaklanmaya, doğayla olan bağımızın önemini yeniden hissetmeye davet etmeyi hedefliyoruz. Sinema aracılığıyla çevre meselelerine dikkat çekmek ve toplumsal farkındalığa katkıda bulunmak isteyen herkesi yarışmaya katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

İHA