Twitter’ın logosu değişti: Kuş gitti, köpek geldi

Twitter’ın sahibi Elon Musk, Twitter’ın logosunu değiştirdi. Musk, destek verdiği kripto para Dogecoin’in logosu olan Shiba Inu cinsi köpeğin görseliyle değiştirdi. 

Twitter’ın logosu değişti: Kuş gitti, köpek geldi
Yayınlama: 04.04.2023
A+
A-

Elon Musk, kullanıcıların yıllardır kuş simgesi ile tanıdığı Twitter’ın yeni logosunu Dogecoin görselinde yer alan köpekle değiştirdi.

Platformun web arayüzünde aşağıdaki görselde görüldüğü gibi sol üst köşede mavi kuş yerine Dogecoin logosu yer aldı. Mobil uygulamada ise henüz bir değişikliğe gidilmedi.

MUSK’TAN İLK PAYLAŞIM

Değişimin ardından Elon Musk, Twitter’dan bir karikatür paylaştı. Karikatürde polis çevirmesine yakalanan Shiba cinsi köpeğin polise verdiği ehliyetteki mavi kuş fotoğrafı için ‘o eski fotoğraf’ diyor.

Daha sonra tekrar paylaşım yapan Musk logo değişim kararına ilişkin, Twitter’ı satın almadan önce bir kullanıcıya verdiği ‘sözü tuttuğunu’ belirtti.

Kripto para borsalarında da Dogecoin’in fiyatından yüzde 20 oranında artış olduğu daha sonrasında tekrar düşüşe geçtiği öğrenildi.

Twitter’daki Logo değişimin nedeni ya da eski logonun geri gelip gelip gelmeyeceğine yönelik ise henüz bir açıklama yapılmadı.

DOGECOIN NEDİR?

Dogecoin (DOGE) 2013 yılının Aralık ayında ortaya çıkan Litecoin tabanlı bir elektronik para birimidir. Geleneksel bankacılık işlem ücretlerinin olmadığı ve aynı zamanda eğlenceli bir ödeme sistemi oluşturmak amacıyla tasarlanan Dogecoin (DOGE) Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından üretilmiştir.

Haber Merkezi