Tüm Türkiye’nin konuştuğu Sinan Sardoğan’ın ifadesi ortaya çıktı

Arife Gökçe isimli yaşlı kadının kaybolması olayında baş şüpheli olarak görülen Sinan Sardoğan’ın ifadesi ortaya çıktı.

Tüm Türkiye’nin konuştuğu Sinan Sardoğan’ın ifadesi ortaya çıktı
Yayınlama: 11.01.2023
A+
A-

Türkiye günlerdir Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bir cinayetin şüphelisi olarak yer alan Sinan Sardoğan’ın konuşuyor.

Arife Gökçe isimli yaşlı kadının kaybolmasında baş şüpheli olarak görülen Sardoğan için programa sayısız ihbar geldi.

Sardoğan’ın birçok kadına tacizde bulunmasının yanı sıra 12 yaşında bir erkek çocuğa da cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Sardoğan, çocuk istismarı ihbarı sonrası tutuklandı.

Arife Gökçe’nin kaybolmasıyla ilgili soruşturma devam ederken, Müge Anlı bugün programda Sardoğan’ın ifadesini okudu.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Sardoğan’ın ifadesinde şu sözler yer aldı:

“İstanbul Başakşehir’de 2012 yılında bir fırında kadayıf işinde çalışmaya geldim. Bu iş yerinde 5 ay çalıştım. Bu süreçte iş yerinin yan tarafında bulunan yatakhanede kaldım. Ben kaldığım yerde yine fırında çalışan 7-8 kişi daha kalıyordu. 2012 yılında ağustos ayında annem rahatsızlandığı için işten ayrıldım. Aynı ay içerisinde Tokat’a geri döndüm. Annemin yanına döndükten sonra bir daha İstanbul’a hiç gelmedim. Annem 28 Aralık 2021’de vefat etti. Ben Almus’ta oturmaya devam ettim, İstanbul’a hiç gelmedim. Bana atılan suçlama tarihinde İstanbul’a hiç gelmedim. Suçlamayı kabul etmedim. İstanbul’a 26 Aralık 2022’de Müge Anlı’nın programına katılmak için geldim. Bana iftira atıldığını düşünüyorum, ben kesinlikle bir çocuğa cinsel istismar ve tacizde bulunmadım.

Sardoğan’ın ifadesinde eksik bilgiler olduğunu ifade eden Anlı şunları söyledi:

“Fırından Tokat’a annesinin hastalığı için değil çalıştığı yerde bir kadına sardığı için kafasını yarmışlar ve geri dönmek zorunda kalmış. Daha sonra başka bir yerde işe başlamış bu sefer de başka bir kadına bulaşınca dövmüşler. Bu da İstanbul’da yaşandı ama ifadelerde bunlar yok. Arnavutköy’de bir otobüste yaşanan başka bir olay daha var. Bu olayların hepsi Başakşehir ve Avcılar civarında oluyor. Bu zamana kadar hayatına hiçbir kadın girmemiş. O yüzden de bir kin ve nefret besliyor. Bir kadınla beraber olamadığı için daha aciz durumdaki kadınlara gidiyor.”

Haber Merkezi