TKP, depremzedeler için kuru şampuan üretmeye ve dağıtmaya başladı

TKP’li Sağlıkçılar, deprem sonrası bölgede yaşanan hijyen sorununa dair vücut ve saç temizliğinde kullanılmak üzere kuru şampuan üreterek dağıtımına başladı.

TKP, depremzedeler için kuru şampuan üretmeye ve dağıtmaya başladı
Yayınlama: 16.02.2023
A+
A-

6 Şubat’ta yaşanan depremlerin yanı sıra afet sonrası yaşanan organizasyon sorunu da yıkımın boyutunun artmasına neden oldu. Arama kurtarma ekiplerinin bölgeye geç gitmesi, insani yardımların hala ulaşmadığı noktalar olması tepkilere neden olurken, hijyen koşullarının da sağlanamaması halk sağlığını tehdit edecek boyuta ulaştı.

Hatay’ın Defne ilçesi Armutlu mahallesinde kriz merkezi kuran Türkiye Komünist Partisi (TKP), merkezde bulunan revirde enkazdan çıkarılan depremzedelere ilk müdahalesini yapıyor, yaralanan yurttaşların tedavilerini sağlıyor.

Revirde depremzedelere hizmet veren TKP’li Sağlık Emekçileri, afet sonrası duş alamayan yurttaşlar için kuru şampuan üreterek dağıtımına başladı. İlaç emekçilerinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bölgede duş alma imkanına sahip olmayan yurttaşlarımızın sorunlarını gidermek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Saç ve vücut için ürettiğimiz kuru şampuanların dağıtımına da başladık.” ifadelerine yer verildi.

Parti ayrıca revirde tetanoz aşısı yaptığını da duyurdu.

https://twitter.com/EczaEmekcileri/status/1626172552195219457?t=n8Wnzmo1wxfBkjqyiqbM1A&s=08

Haber Merkezi