TFF, 7 Süper Lig kulübünü PFDK’ya sevk etti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Spor Toto Süper Lig’den 7 kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

TFF, 7 Süper Lig kulübünü PFDK’ya sevk etti
Yayınlama: 10.01.2023
A+
A-

TFF, Spor Toto Süper Lig’den 7 kulübü PFDK’ya sevk etti.

TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) tarafından gerçekleştirilen açıklamada, Süper Lig’in 18’inci haftasında oynanan müsabakalarda meydana gelen disiplin ihlalleri sebebiyle Alanyaspor, Fatih Karagümrük, Kasımpaşa, Trabzonspor, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın disipline gönderildiği kaydedildi.

Bahse konu açıklamada, Galatasaray’ın yedi oyuncusunun sarı kart görmesi sebebiyle takım halinde sportmenlik dışı hareket, Fenerbahçe’nin kötü ve çirkin tezahürat, sahada yaşanan olaylar ve talimatlara aykırılık teşkil eden hareket, Alanyaspor ve Trabzonspor’un kötü ve çirkin ve tezahürat ile saha olayları, Kasımpaşa, Fatih Karagümrük ve Beşiktaş’ın ise kötü ve çirkin tezahürat gerekçeleriyle PFDK’ya sevk edildiği belirtildi.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sancak ise Başakşehir ile oynanan karşılaşmada sportmenlik dışı hareketi ve hakemlerin soyunma odasının koridorundaki sportmenlik dışı hareketi gerekçe gösterilerek PFDK’ya sevk edildi.

Galatasaray ile oynanan müsabakada kırmızı kartla cezalandırılan Fenerbahçeli oyuncu İrfan Can Kahveci’nin de kural dışı hareketi sebebiyle disipline gönderildiği belirtildi.

Ümraniyesporlu Anıl Demir ise Giresunspor maçındaki sportmenlik dışı hareketi gerekçesiyle PFDK’ya gönderildi.

Haber Merkezi