Teksas’tan milli maç tepkisi: Başka kapıya

Bursaspor’un taraftar grubu Teksas, Amedspor maçı sonrası verilen cezalar nedeniyle 28 Mart’ta Bursa’da oynanacak milli maçta tribünlerde olmayacaklarını açıkladı.

Teksas’tan milli maç tepkisi: Başka kapıya
Yayınlama: 23.03.2023
A+
A-

28 Mart Salı günü Bursa’da oynanacak olan Türkiye-Hırvatistan maçı öncesi Bursaspor’un taraftar grubu maça katılmayacağını açıkladı.

Teksas’ın maça katılmama gerekçesi ise Amedspor maçı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bursaspor’a verilen seyircisiz oynama cezası ve olaylar sonrası Bursaspor taraftarlarının cezai işleme tabii tutulması olarak gösterildi.

Amedspor maçı sonrası hem taraftarların hem de kulübün ağır ve ölçüsüz cezalarla karşı karışıya kaldığını açıklayan Teksas, TFF’nin maç için iş birliği talebine tepki gösterdi.

“TRİBÜNDE OLMAYACAĞIZ”

Teksas’tan yapılan açıklama şöyle:

“Yaratılan kirli algılara yenilerek, Bursasporumuzu ve tribünlerimizi ağır ve ölçüsüz cezalar ile karşı karşıya bırakan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimi, utanmadan, 28 Mart’ta stadyumumuzda oynanacak A Milli Takım maçı için kulübümüz ve tribünümüzden işbirliği bekliyor.

Biz, bu TFF yönetimi ile en ufak diyaloğu reddediyoruz. Bizi de, kentimizi de temsil etmeyen İbrahim Burkay gibi TFF yöneticileri ile de hiçbirimizin işi yoktur. Verilen saçma cezaların dumanı tüterken, son iki haftada sayıları 200’ü aşan arkadaşımız cezai yaptırımlar ile karşı karşıya bırakılmışken, biz Teksaslılar milli maçta tribünde de olmayız, olmayacağız. Başka kapıya.”

Haber Merkezi