Tekel bayii cinayetinde bir kişi tutuklandı

Esenyurt’ta işlenen tekel bayi cinayetinde hakim karşısına çıkan Murat Özer, savcılık ifadesinin ardından ‘Nitelikli kasten öldürme’ suçundan sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Tekel bayii cinayetinde bir kişi tutuklandı
Yayınlama: 01.08.2023
A+
A-

Esenyurt’ta bir tekel bayide 2 kişinin öldürülmesi 1 kişinin yaralanması olayında yeni gelişmeler yaşandı. Türkiye’i ayağa kaldıran cinayet sonrası başlatılan operasyonlarda tekel bayiine saldıran 4 kişi gözaltına alınmıştı. Devam eden operasyonlarda saldırganlardan ikisinin kaçmasına yardım eden zanlıların da yakalanmasıyla beraber gözaltı sayısı 9’a yükseldi.

Kamuoyuna yansıyan görüntülerde öldürülen 21 yaşındaki Yunus Emre Erzen’i darp ederek kafasında alkol şişesi kıran ve cinayetin ardından ayağından yaralı olarak gözaltına alınan Murat Özer emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah geniş güvenlik önlemleri alınarak Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi.

Murat Özer, savcılık ifadesinin ardından ‘Nitelikli kasten öldürme’ suçundan sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Öte yandan cinayette tetiği çeken ve dün yakalanan Tarık Özerbay ise emniyetteki ilk ifadesinde, “WhatsApp’tan yaptığı paylaşımlarla beni çevreme karşı küçük düşürdü. Niyetim konuşmaktı, olay bir anda istemediğimiz boyuta ulaştı. Pişmanım” dediği belirtildi.

Haber Merkezi