Sözleşmeli öğretmen eşlerinin yer değiştirme başvuruları 21 Ağustos’ta başlayacak

MEB’in internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, her ikisi de sözleşmeli öğretmen olan eşlerin aile birliğine bağlı iller arası yer değiştirme başvuruları 21 Ağustos’ta başlayacak.

Sözleşmeli öğretmen eşlerinin yer değiştirme başvuruları 21 Ağustos’ta başlayacak
Yayınlama: 18.08.2023
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB), her ikisi de sözleşmeli öğretmen olan eşlerin aile birliğine bağlı iller arası yer değiştirme başvurularının 21 Ağustos’ta başlayacağı bildirildi.

MEB, Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapan sözleşmeli öğretmenler ile 7433 sayılı Kanun kapsamında öğretmen kadrosuna atananlardan her ikisi de 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlamayan ve farklı illerde görev yapan eşlerin aile birlikteliğini sağlamak amacıyla iller arası yer değiştirme işlemlerine yönelik duyuruyu yayımladı.

MEB’in internet sitesinde yer alan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Öğretmenler, 21-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında duyuru ekinde yer alan dilekçeyi doldurarak yer değişikliği başvurusunda bulunabilecekler. Başvuru tarihlerinin öğretmenlerin yaz tatili dönemi içinde olması sebebiyle dilekçeler istenilen il milli eğitim müdürlüğüne verilebilecek. Belirlenen şartlara uygun olanların atamaları gerçekleştirilerek ilgililere kısa mesaj yoluyla bilgi verilecek.”

Haber Merkezi