Son Dakika: Erdoğan’dan genel af açıklaması

Erdoğan, TV ortak yayınında genel affa dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, gündemde yer alan seçimlere dair de konuşmalar gerçekleştirirken pek çok konuya değindi.

Son Dakika: Erdoğan’dan genel af açıklaması
Yayınlama: 12.04.2023
A+
A-

Kanal D ve CNN Türk ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, seçimlerde aday olduğu için adaylığını af üzerine oturtmadığını söyledi. Erdoğan, af ile ilgili sorulara net cevap vermezken, af bekleyenler hayal kırıklığı yaşadı.

‘LGBT’YE İZİN VERMEYECEĞİZ’

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Aileme bizim kutsalımız. Bu kurumun korunması bizim önceliğimiz. Aileme yapımızı kadınlarımızı ve çocuklarımızı korumak için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Bu anlamdaki kazanımlardan geriye gitmek mümkün değil. LGBT gibi sapkın akımların ülkemizde varlık göstermesine ülkemizde olmasına izin vermeyeceğiz. Bay bay Kemal, milleti kandırmaya çalışıyor. Önce parti teşkilatlarındaki tacizi önlesin. Tacizci, tecavüzcü CHP’den olunca bunların ağzını bıçak açmıyor.”

‘CHP MAĞDURLARININ KİMSESİ OLACAĞIZ’

“Biz bu ülkede çözülmedik sorun bırakmadık bırakmayız. Bu belediyelerden atılmış olan çalışanları göreve getirmeyi ancak biz başarırız. Çünkü biz zulme karşı hiçbir zaman duyarsız kalmadık, kalmayacağız. Bağkur ve SGK primleriyle ilgili sorunları biz çözdük. ‘Kimse işten atılmayacak’ dediler. Ne oldu? Bu kadar insan işten atıldı belediyeler önünde gösteri yaptı. Bay bay Kemal bunları görmedi mi? İşten atılan vatandaşlarım, bunların çoluğu çocuğu aylarca aç susuz kaldılar. Bunların kısmını biz devlette işe aldık. Bunlar belediyelerde bu insanları işe almadılar. İktidarımızla bu işin çözümü biz getireceğiz. Ardından tabi 2024 yerel seçimleri geliyor. İnşallah CHP mağdurlarının da kimsesi biz olacağız.”

‘300 BİN BİNANIN ACİL DÖNÜŞMESİ GEREKİYOR’

“İstanbul’da toplam 220 bin bina ve yaklaşık 1,5 milyon bağımsız bölüm risk altında. Bunlardan 300 bininin acil dönüşmesi gerekiyor. Şu anda Merkez Bankamız muhtaç değil. Rahatlıkla o da finansı yönetebilir durumda. Bundan sonraki süreçte çok daha güçlü şekilde yolumuza devam edeceğiz. Bu ülkeye bir daha o karanlık koalisyon dönemlerini, kirli bakanlık pazarlıklarını, Güneş Motel sendromlarını yaşatmak istemiyoruz. Meydanların dilini benden daha iyi bilen yoktur. Yaptığımız açılışlar bizim doğal mitingimizdir. İsraf diyorlar. Bizim kitabımızda israf yok. Finansın en ideal şekilde yönetilmesinin örneklerini biz verdik. Başarılı örneklerini vermediysek deprem felaketinin altından kalkmazdık. Eğer başarılı şekilde kalkıyorsak finansı başarılı şekilde yönettiğimiz için yapıyoruz.”

GENEL AF

(Genel af) Hukuk devleti içerisinde, bunu oya tahvil etmek için bu tür vaatlerde bulunamayız. Bu, hukuk devletinin ahlaki anlayışına uygun değildir.

Haber Merkezi