Sol Parti’den grevdeki Durak Tekstil işçilerine dayanışma ziyareti

Sol Parti Bursa İl Örgütü, sendikalı oldukları için işten çıkarılan Durak Tekstil işçilerine dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Sol Parti’den grevdeki Durak Tekstil işçilerine dayanışma ziyareti
Yayınlama: 26.02.2024
A+
A-

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde faaliyet gösteren Durak Tekstil’de çalışan 6 işçi sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldı.

İşten çıkarılan işçilerin fabrika önünde başlattığı direniş ise devam ediyor.

Sol Parti Bursa İl Örgütü bugün fabrika önünde direnen işçilere dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Sol Parti Bursa İl Sözcüsü Uğur Kurt, “Yıllarca çalıştıkları fabrikadan, sırf sendikaya üye oldukları için atılan ve tamamı 30 yaşın altında olan genç işçi kardeşlerimiz mücadele kararlılıklarını ifade ettiler. Sol Parti olarak onlarla omuz omuza mücadeleye ve sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz.” dedi

Ülke gündeminin sandığa ve ‘kazanacak aday’ aritmetiğine sıkıştırıldığı bir süreçte emekçilerin yaşadığı hak kayıplarının, işçi ölümlerinin gündem olamadığına ve göz ardı edildiğine dikkat çeken Kurt, “Sol Parti olarak işçilerin uğradığı hak gasplarına, günden güne artan yoksulluğa, işsizliğe ve iş cinayetlerine karşı mücadeleyi temel almaya devam edeceğiz. Tüm işçi mücadeleleri gibi, Durak Tekstil direnişi de tüm işçi sınıfı için yol açıcı ve öğretici olacaktır. Direne direne kazanacaklarına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bursa’da sendikaya üye olan Durak Tekstil işçileri işten çıkarıldı

Haber Merkezi