SOL Parti’den Devlet Bahçeli’ye yanıt

SOL Parti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, sol partilerin seçime girmemesi yönünde yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. SOL Parti, “İsmimizi iyi ezberle, yakında daha çok duyacaksın.” denildi.

SOL Parti’den Devlet Bahçeli’ye yanıt
Yayınlama: 12.04.2023
A+
A-

Devlet Bahçeli, SOL Parti, TKP, TİP ve HDP’yi isim vererek hedef aldı. SOL Parti ise Bahçeli’ye tek cümleyle yanıt verdi: “İsmimizi iyi ezberle, yakında daha çok duyacaksın.”

SOL Parti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, sol partilerin seçime girmemesi yönünde yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. SOL Parti, Bahçeli’ye Twitter’dan verdiği yanıtta, “İsmimizi iyi ezberle, yakında daha çok duyacaksın. Korkarlardı, korkuyorlar, korksunlar” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TCG Anadolu gemisinin hizmete alınmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli, açıklamasında SOL Parti, TKP, TİP ve HDP’yi isim vererek şu sözleri sarf etti: “Demokrasinin olmadığı bir ülkede gayri meşru Türkiye Komünist Partisi’nin veya Halkın Kurtuluş Partisi’nin seçimlerde boy göstermesi akıl dışılıktır. Özgürlüklerin olmadığı bir ülkede Türkiye Komünist Hareketi’nin varlığından bahsetmek hastalık ölçüsünde saflıktır. HDP’nin kayyumu olan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’yle, SOL Parti’nin ve Türkiye İşçi Partisi’nin ahlaksızca propagandası yapılan sözde diktatörlük ve tek adam rejiminde seçimlere katılabilmesi olacak şey değildir. Sosyalist Güç Birliği İttifakı ile Emek Özgürlük İttifakı zillet ittifakının potansiyel ortakları birinci dereceden siyasi hısımlarıdır.”

Haber Merkezi