ŞOK Marketler bin üründe fiyatlarını sabitledi

Şok Marketler, ocak ayı boyunda temel tüketim maddelerinin de içerisinde yer aldığı bin üründe fiyatlarını sabitlediklerini duyurdu.

ŞOK Marketler bin üründe fiyatlarını sabitledi
Yayınlama: 01.01.2023
A+
A-

Şok Marketler, ocak ayı boyunca bin üründe fiyatlarını sabitlediğini duyurdu.

Fiyatları sabitlenen ürünler arasında pirinç, makarna, bakliyat, un, çay, kahve, şeker, sıvı ve margarin yağ, patates, soğan gibi temel ihtiyaç listesinde bulunan ürünler yer alıyor.

Konuya dair Şok Marketler tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Şok Marketler CEO’su Uğur Demirel, küresel dalgalanmalar nedeniyle hem üreticiler hem perakendeciler hem de tüketiciler açısından maliyetler ve bu nedenle de yüksek fiyatlar açısından zor bir yılın geride kaldığını söyledi.

MALİYETLER ARTSA DA FİYATLAR SABİT KALACAK

Demirel şunları söyledi:

“Biz de ŞOK Marketler olarak ülkemizin ekonomisine ve müşterilerimizin bütçesine katkı vermek üzere ocak ayı boyunca bin üründe fiyatlarımızı sabitleme kararı aldık. Her zaman uyguladığımız düşük fiyat politikamızı bu defa ocak ayı boyunca sabitleyerek müşterilerimize yönelik hoş bir sürpriz yaptık. Yani belirlenen bin ürünün maliyetleri artsa da fiyatları ay sonuna kadar sabit kalacak. ŞOK Marketler olarak güvenilir ve kaliteli ürünlerimizi daima en uygun fiyatlarla müşterilerimize ulaştırıyoruz. 81 ile yayılmış olan mağazalarımızda piyasa fiyatlarının altında uyguladığımız fiyat politikamızla enflasyonun baskılanmasında önemli bir görev üstleniyoruz. Şimdiye kadar ‘Birlikten Berekete’ yaklaşımı ile her zaman ülkemizin, üreticilerimizin ve müşterilerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu kampanya da bunun en güzel örneğidir. Bundan sonra da bundan önce olduğu gibi piyasa fiyatlarının altında, her gün düşük fiyat politikamızla müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.”
Öte yandan geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gıda fiyatlarındaki artış nedeniyle zincir marketleri hedef göstermişti. Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise dört zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek etiket fiyatları hakkında “uyarı”da bulunmuştu.
Haber Merkezi