Skoda Türkiye’den ’25 maaş ikramiye’ açıklaması: Çalışanlara haklarını verdik

Skoda Türkiye Türkiye distribütörü Yüce Auto’nun tüm çalışanlarına 25 maaş ikramiye vermesi gündeme otururken, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce ise çalışanlara haklarını vermenin normal bir durum olduğunu söyledi.

Skoda Türkiye’den ’25 maaş ikramiye’ açıklaması: Çalışanlara haklarını verdik
Yayınlama: 28.12.2022
A+
A-

Gazeteci Emre Özpeynirci dün paylaştığı bilgide Skoda Türkiye distribütörü Yüce Auto’nun bütün çalışanlarına 25 maaş ikramiye verdiğini söylemişti.

Yüce Auto Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce bu iddiayı doğrularken, 25 maaş ikramiye verilmesi ise sosyal medyanın gündemine oturdu.

Çalışanlara yönelik verilen ikramiyenin gündem olmasına dair açıklama yapan Yüce, konunun bu kadar gündem olmasına şaşırdığını söyledi. Bütün işverenlerin çalışanlarına haklarını vermesi gerektiğini söyleyen Yüce, kendilerinin de aynı şekilde çalışanlara haklarını verdiğini ifade etti. Yüce ayrıca geçen yıl da çalışanlara 15 maaş ikramiye verdiklerini açıkladı.

Yüce’nin açıklaması şöyle:

“Bütün işverenlerin çalışanlarına haklarını zaten vermesi lazım. Açıkçası bunun bu kadar gündem olmasına da hayret ettim. Sonuçta çalışanlarımızın hakkını verdik. Bizim yaptığımız gayet normal bir şey. Geçen yıl da çalışanlarımıza 15 maaş ikramiye vermiştik.”

Haber Merkezi