Sırrı Süreyya Önder: Lütfen itibar etmeyin

Sırrı Süreyya Önder, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Twitter dışında başka bir sosyal medya mecrasında kendisine ait bir hesabın olmadığını söyledi. Önder, son zamanlarda açılan sahte hesaplardan yanlış ve yanıltıcı bilgilerin yayıldığını belirterek, kamuoyundan bu hesaplara itibar etmemesi yönünde çağrıda bulundu.

Sırrı Süreyya Önder: Lütfen itibar etmeyin
Yayınlama: 30.06.2023
A+
A-

Yeşil Sol Parti İstanbul milletvekili ve Meclis Başkan Vekili Sırrı Süreyya Önder, kendisi adına açılan sahte hesaplarla yanlış ve yanıltıcı bilgi yayıldığını belirterek, “Lütfen itibar etmeyiniz” açıklaması yaptı. Önder, şahsi Twitter hesabından başka herhangi bir sosyal medya platformunda hesabının bulunmadığını vurguladı. ‘@sirrisureyyao’ hesabının da sahte olduğunu belirtti.

Önder’in açıklaması şöyle:

“Her türlü yanlış ve yanıltıcı bilgi paylaşımını önlemek adına
KAMUOYUNA DUYURU:
2010 senesinde Twitter’da açtığım ve halihazırda kullandığım @sirsureyya isimli sosyal medya hesabı ve bu hesabın paylaşımları, şimdiye kadar bana aittir. Bu hesap dışında, Facebook, Twitter Instagram veya başkaca bir sosyal medya ortamında açtığım, yönettiğim, paylaşımları konusunda bilgi sahibi olduğum HİÇBİR sosyal medya hesabım yoktur, bugüne kadar da olmamıştır.
Adıma açılan veya paylaşımlar yapan taklit/ sahte hesaplar veya “fan sayfaları”, kontrol edemediğimiz bir hızda artarak yanlış ve yanıltıcı bilgi yayılmasına sebep olmaktadır, lütfen itibar etmeyiniz.”

Haber Merkezi