Sinan Ateş’in dayısından açıklama: Katil Meclis’te

Ankara’da öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in dayısı katıldığı bir YouTube programında Ateş’in katillerinin Meclis’te olduğunu söyledi.

Sinan Ateş’in dayısından açıklama: Katil Meclis’te
Yayınlama: 22.01.2023
A+
A-

Ankara’da düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in dayısı, katıldığı bir YouTube programında cinayete dair açıklamalarda bulundu.

Nevşin Mengünün konuğu olan ve kendisi de geçmiş yıllarda MHP’de yöneticilik yapan Halil İbrahim Bozkurt, yeğeninin katillerinin Meclis’te olduğunu ifade etti. Bozkurt’a göre Ateş’in öldürülmesinin altında yatan neden, Ateş’in partide güçlenmesiydi.

“ALLAH’TAN BAŞKA KİMSEMİZ YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Bursa’da gerçekleştirdiği mitingde üzerinde Sinan Ateş yazılı atkıların korumalar tarafından engellenmesine değinen Bozkurt, “Dolayısıyla biz bu saatten sonra sahibimizin Allah’tan başka kimsenin olmadığına inanıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan ciddi manada bir beklentimiz söz konusu ama bu beklentimiz de bugün itibarıyla yok oldu, gitti.” dedi.

Bozkurt’un konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

-Biz uzun yıllar ‘cumhur ittifakı’na destek vermiş bir aileyiz. Ama biz bugün itibarıyla gördük ki bizim verdiğimiz desteklerin hiçbir anlamı ve önemi yokmuş.

“SANDIĞA GİTMEYEĞİZ”

-En az 100 bin kişiye hükmedecek siyasi gücümüz var. Eğer seçime kadar bu konu üzerinde -özellikle Cumhurbaşkanımız- bir irade göstermezse biz rahmetli Sinan Ateş’in dostları ve akrabaları olarak sandığa gitmeyeceğiz.

-Sinan Ateş’in güpegündüz Ankara’nın göbeğinde katledilmesini dağlar, taşlar duydu; sayın cumhurbaşkanımız mı duymuyor.

-Sayın Adalet Bakanımız konuşuyor. Hatta tehdit edercesine konuşuyor… Bunları biz kabul etmiyoruz.

-Sayın Cumhurbaşkanımızın aileyi aradığına yönelik basında bilgiler geçmiş olsa da sayın cumhurbaşkanımızın danışmanı arayıp konuyla ilgileneceklerini söylediler.

-Malum atanan savcının siyasi rengi bellidir. Bunu hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Biz Türk yargısına ve adaletine güveniyoruz ama şekli rengi düpedüz açık, tarafı belli olan bir savcının da bu davanın üzerinde bir hükmü olmasını kabul etmiyoruz.

CİNAYETİN NEDENİ PARTİDE ATEŞ’İN GÜÇLENMESİ

-(‘Sinan Ateş neden öldürüldü’ sorusu üzerine) Gelecekte Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde daha güçlü kılınmaması adına bir nedenden dolayı olduğunu düşünüyoruz ve biliyoruz da böyledir.

-Hala kamuoyunda katilleriyle alakalı, ‘Bulunamadı’ falan… Herkesin bildiği bir sır. Şurada sokakta kime sorsanız, ‘Sinan Ateş’in katilleri kimdir’ diye; bunu herkes bilir.

-Bizim evladımızın katili Meclis’tedir. Bunu Türkiye’de biliyor. Orası onlara kalmayacak, onlara dar olacak.

-Ama cumhurbaşkanımız, hiç bizlere ihtiyaç bırakmadan yüce Türk adaleti gereğini gerektiği şekilde yapıp yüreklerimize su serpeceğine yürekten inanıyorum.

Haber Merkezi