Sedat Peker’den Sinan Ateş paylaşımı – Sinan Ateş neden öldürüldü?

Bir dönem Bursa Ülkü Ocakları’ndan görev yapan Sinan Ateş, Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucunda öldürüldü. Ateş, önceki gün Bursa’da toprağa verilirken, Sedat Peker’in ‘Ateş’ hakkındaki paylaşımı dikkat çekti.

Sedat Peker’den Sinan Ateş paylaşımı – Sinan Ateş neden öldürüldü?
Yayınlama: 01.01.2023
A+
A-

Birleşik Arap Emirlikleri’nde ‘dijital tecrit’ altında olduğu belirtilen Sedat Peker Twitter hesabından Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş ile ilgili mesajları paylaştı. Peker kısa süre içinde yaptığı paylaşımları sildi.

Sinan Ateş ile ilgili, MHP ve Ülkü Ocakları’ndan herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekmişti. MHP’ye yakınlığıyla bilinen Türkgün gazetesinde de Ateş’in suikasta uğramasıyla ilgili bir haber yer almamıştı. AK Parti yönetimi de cinayetle ilgili açıklama yapmamıştı.

 

Sedat Peker ile son olarak İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, aralık ayının son haftasında görüntülü olarak konuştu.

Çömez Peker’in “Bütün bilgi ve belgeleri kayıt altına aldım. İki farklı ülkeye gönderdim. Öldürülmem halinde, hayatıma kast edilmesi halinde bunları bütün Türkiye öğrenecek’ dedi. ‘Böyle bir süreç çalışırsa emniyete almak için bilinmeyen iki ayrı ülkeye gönderdim ve ondan sonra bütün bu ifşaatlar yapılacak” dediğini kaydetti.

Turhan Çömez sözlerini şöyle sürdürdü: “Elinde çok önemli bilgiler olduğunu söyleyen birinin konuşması önemli ve benim bu attığım adım (Peker’le görüşmeyi kast ediyor) siyasi değil hukuki bir adımdır. Peker hesap vermesi gerekiyorsa vermeli ancak anlatmak istediklerini de anlatmalı. Ne anlatacağını, elinde ne olduğunu bilmiyorum ama şu ana kadar anlattıkları buz dağının görünen yüzü.”

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.