Sarıgül: En doğru aday Kılıçdaroğlu

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ü ziyaret etti. Sarıgül, Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı.

Sarıgül: En doğru aday Kılıçdaroğlu
Yayınlama: 06.04.2023
A+
A-

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Milli Yol Partisi ile başlattığı, Bağımsız Türkiye Partisi, Halkların Demokratik Partisi, Memleket Partisi ile devam ettirdiği parti ziyaretleri devam ediyor.

Kılıçdaroğlu, adaylığının ilanının ardından kamuoyuna ilk ‘olumlu’ açıklamayı yapan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ü ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’na eşlik eden ziyaret heyetinde CHP Genel Başkan Yardımcıları, Gülizar Biçer Karaca, Gökçe Gökçen ve Muharrem Erkek de hazır bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu” sloganları eşliğinde karşılandı. TDP Genel Merkezi’ndeki görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Sarıgül ortak açıklama yaptı.

Türkiye’nin sorunlarını, deprem bölgesinin sorunlarını, siyasette bulundukları konumu görüştüklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Önümüzdeki süreç içinde Türkiye’nin değişime ihtiyacı var. Türkiye’nin bahar havasına ihtiyacı var. Bu bahar için de Halil İbrahim sofrasını büyütmek zorundayız. Türkiye’de anneler, babalar, öğrenciler, gazeteciler, hayatın her alanında çalışan insanlar büyük bir endişe duyuyor. Birlikte olmak lazım, Türkiye’yi yeniden inşa etmek lazım. Kadın erkek eşitliğini sağlamak lazım. Demokrasiyi getireceksek o zaman siyaseten görevimizi yerine getireceğiz. Bu ayrıntıları Sayın Sarıgül ve arkadaşlarıyla konuştuk, dertleştik, güzel bir görüşme oldu” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül ise ,”Türkiye cumhuriyetinin inşallah 13’üncü cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye Değişim Partisi’nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk” ifadeleriyle sözlerine başladı. Kılıçdaroğlu’na destek ifadeleri kaydeden Sarıgül

Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü Meclis, bağımsız yargıyı arzu ediyoruz. İnanıyorum ki Türkiye’mizi demokratik parlamenter sisteme geçirecek en doğru aday Sayın Kılıçdaroğlu’dur. İnanıyorum ki Türkiyemiz’i raylarına oturtacak aday Kılıçdaroğlu’dur. Sorumluluğumuzun farkındayız. Bugünler birleşme günü. Armudun sapı üzümün çöpü deme günü değil. Toplumsal konuşma günü. TDP olarak inşallah 13’üncü cumhurbaşkanımızı genel merkezde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. 14 Mayıs seçimlerinde demokrasi kazansın, barış kazansın, inançlara saygıda laiklik kazansın. İnşallah 13’üncü cumhurbaşkanımıza yolunuz açık olsun Allah’ım her zaman sizi korusun.”

KILIÇDAROĞLU DSP’Yİ DE ZİYARET EDECEK

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun Sarıgül’ü ziyaretinin ardından gün içindeki ikinci adresi Demokratik Sol Parti (DSP) olacak. Kılıçdaroğlu ile DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın görüşmesi DSP Genel Merkezi’nde 14.00’te başlayacak.

Haber Merkezi