SADAT reklamı savundu, TV 100 ‘siyaset bilgisizliği’ dedi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TV 100’de katıldığı yayında SADAt reklamının yer alması sonrası SADAT yetkilisi yaptığı açıklamada reklamı bilerek yayınlattıklarını söylerken, TV 100’den yapılan açıklamada sorunun ‘siyaset bilgisizliği’yle alakalı olduğu ifade edildi.

SADAT reklamı savundu, TV 100 ‘siyaset bilgisizliği’ dedi
Yayınlama: 15.01.2023
A+
A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün TV 100’de Uğur Dündar’ın sunduğu programa katıldı. Yayın sırasında Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi’nin (SADAT)’ın alt bantta reklamı yer aldı.

Sosyal medyada gündem olan olay sonrası Kılıçdaroğlu bugün bir açıklama yayınlayarak, “O az kalmış aklınızı alırım sizin, paramiliter artıkları, siz kimi tehdit ediyorsunuz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun katıldığı yayında SADAT reklamının yer almasına dair tepkiler sürerken hem SADAT hem de TV 100’den konuya dair açıklama geldi.

“BAZEN EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMUYOR”

SADAT’ın Ceo Melih Tanrıverdi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“2022 yılına dönük PR incelemesi yaptığımızda SADAT ile Kılıçdaroğlu birlikteliğinin en iyi reytingi yaptığını gördük. Reklam departmanımız 1.500 TL’lik bir reklam vererek bu reytingi güzel bir PR çalışmasına döndürmüş. Tebrik ederim. Aslında ben Halk TV veya Tele 1’e istemiştim fakat Kılıçdaroğlu onların reytingi düşük kaldığı için TV 100’ü tercih etmiş. Ama sıkıntı yok, söz o kanallara da çıkarsa onlara da reklam veririz. Hem de 750 liralık (reyting / izlenme oranı meselesi). Etkili reklam için Halk TV veya Tele 1 planlıyorduk. Hafta ortası CHP’den bir hanım kardeşimiz Kılıçdaroğlu’nun Dündar’la yapacağı programın cumartesi yayınlanacağı bilgisini verince kanal planlamamızı değiştirmek zorunda kaldık. Bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor… Değil mi Kılıçdaroğlu.”

TV 100 ‘SİYASET BİLGİSİZLİĞİ” DEDİ

SADAT tarafından yapılan açıklamada reklamın kasıtlı olarak planlandığı söylenirken, TV 100 tarafından yapılan açıklamada kasıt olmadığı ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“SADAT geçtiğimiz ay bizim de içinde bulunduğumuz bazı kanallara 8 saniye uzunluğunda sınırlı sayıda alt bant reklam yollamış idi. Böylesine politik göndermeleri ve entrikal incelikleri bilmeyen reklam servisimiz Sadat reklamını zaman zaman programların içerisine koyarak görevini yapıyordu.”

Haber Merkezi