Saadet Partisi Bursa’dan seslendi: Milletimize, doğaya ve insan onuruna sahip çıkacağız

Saadet Partisi Bursa İl Başkanlığı, giderek artan zamlara ve Bursa’da yaşanan sorunlara dair basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada konuşan Bursa İl Başkanı Av. Selam Gümüş, enflasyonun sebebinin yurttaşlar olmadığının altını çizerek, “Bilakis büyük nimetlerle dolu ülkemizdeki nimetler ve kaynaklar azgın ve doymak bilmez bir azınlığın beceriksiz ve hırslı bir hükümetle işbirliğidir.” dedi.

Saadet Partisi Bursa’dan seslendi: Milletimize, doğaya ve insan onuruna sahip çıkacağız
Yayınlama: 04.08.2023
A+
A-

Son günlerde giderek artan zam furyasına bir tepki de Saadet Partisi Bursa İl Başkanlığı’ndan geldi. Fomara Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında konuşan Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Av. Selam Gümüş, yerelde ve iktidarda olan sorunlarla birlikte mücadele edeceklerini belirttiler.

Ekonomiye dair açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Av. Selam Gümüş, seçim vaatleri arasında MTV’nin ikiye katlanması ya da KDV’ye zam olmadığını hatırlatarak, “Faiz oranlarını indireceğiz ve bir de üstüne ‘NASS’ konseptiyle teminat verdiniz. Ama kabine kurulduktan ve Merkez Bankası’nın yeni başkanı göreve başladıktan hemen sonra Cumhuriyet tarihinin en büyük bir kerelik faiz artırımını yaparak işe başladınız. Politika faizini sadece %75 artırmadınız. Ayrıca vergi ve harçları %50 ile %228 arasında artırdınız. Yurt dışından alınan telefonların kayıt ücretini 6 bin liradan 20 bin liraya çıkardınız.” dedi.

Yapılan zamlarla beraber hayatın pahalı, emeğin ucuz, emeklinin ise yardıma muhtaç hale geldiğini ifade eden Gümüş, “Öfkeli bir azınlığa her şeyinizi vererek, öğrencileri ve gençleri gelecekten ümitsizliğe düşürdünüz” dedi.

“ENFLASYONUN SEBEBİ DOYMAK BİLMEZ AZINLIK VE HÜKÜMETTİR”

Enflasyonun sebebinin vatandaş olmadığının altınını çizen Gümüş “Bilakis büyük nimetlerle dolu ülkemizdeki nimetler ve kaynaklar azgın ve doymak bilmez bir azınlığın beceriksiz ve hırslı bir hükümetle işbirliğidir.” şeklinde konuştu.

Kiraların artmasıyla beraber sık sık gündeme gelen kiracı-ev sahibi sorununa değinen Gümüş, “Kira artış limitini rasyonalize ederek kiracıları kira bedelinin %25’ine kadar destekleyin. Ülkemizin ilerlemesinde büyük katkıları olan emeklilerimizi açlığa mahkûm etmeyin. Türkiye’nin kalkınmasını istiyorsanız, kamuda israfı, ekonomide yolsuzluğu, atamalarda kayırmacılığı bırakın. Sermaye merkezli düşünceden vazgeçin, insan ve insan olmanın hakkını verin” ifadelerini kullandı.

BİNTED ÇALIŞANLARINA HAKLARI TESLİM EDİLMELİDİR

Barınma sorunundan trafik sorununa, geçim sorunundan somut soruna, beslenme sorunundan sağlık sorununa kadar yerelde birçok sorunun olduğunu dile getiren Gümüş “BURULAŞ’ın şehir içi ulaşımı 13 liraya, ilçelere ulaşımı 80 liraya yükseltmesi; BESAŞ’ın ekmek fiyatını 7,5 lira olarak belirlemesi, BUSKİ’nin ise bir metreküp içme suyunu 13 ve 24 liraya çekmesi, ekonomik bir felaket yaşadığımız bu dönemde kapitalist yaklaşımın en acı tezahürüdür. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, 1 liraya ekmek satan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’dan formülü bir an önce öğrenmeli, milletimizi açlığa mahkûm etmemelidir.” dedi.

Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan BİNTED çalışanlarının ayni hakları bir an önce teslim edilmelidir. Yıllardır belediye hizmetlerini yürüten binlerce işçi arkadaşımızın hayat pahalılığı karşısında enflasyonun içine düşmesi kabul edilemez. En düşük maaşların yüzde 42 artışla 19 bin 900 TL olması kabul edilemez. Çünkü geçmişte asgari ücretin 2,5 katı maaş alan kardeşlerimizin enflasyon karşısında ezilmesini kabul etmiyoruz” dedi.

Son olarak Uludağ’ın betonlaşmasına, rantlara açılmasına izin vermeyeceklerini belirten Gümüş “Beyan ve taahhüt ederiz ki; Algıyla değil gerçekle mücadele edeceğiz. Milletimizi aldatmaktan değil, refahı, huzuru, adaleti, adil bölüşüm ve gerçek kalkınmayı getirmenin derdinde olacağız. Milletimize, doğaya ve insan onuruna sahip çıkacağız.”

Haber Merkezi