Saadet Partili Kılıç Bursa’da konuştu: Kurtuluş imkansız değil

Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç Bursa’da katıldığı toplantıda, “Biz Saadet Partisi olarak Türkiye’nin mevcut konumunu, ekonominin hali hazırdaki durumunu hak etmediğini görüyor ve biliyoruz. Kurtuluş imkansız değil mümkün, refaha kavuşmak ve refahı adil paylaşmak gerekli diyoruz.” dedi.

Saadet Partili Kılıç Bursa’da konuştu: Kurtuluş imkansız değil
Yayınlama: 13.09.2023
A+
A-

Saadet Partisi Bursa İl Başkanlığı, sivil toplum kuruluşları ve basın mensupları ile kahvaltıda buluştu.
İTÜ Evi Sosyal Tesisleri’nde yapılan buluşmaya Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç katıldı.
Kahvaltının ardından konuşma yapan Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Ali Osman Karahan, Türkiye’nin bu süreçteki tek gündeminin 2024 yerel seçimleri olduğunu ancak halkın en önemli gündeminin geçim sıkıntısı haline geldiğini söyledi.

KAMU KAYNAKLARI HEBA EDİLDİ

Enerji, akaryakıt, temel tüketim malzemeleri başta olmak üzere birçok ürüne ve hizmete gelen zamların halkın belini büktüğüne dikkat çeken Karahan hem 2023 Genel Seçimleri hem de önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimler için kamu kaynaklarının iktidar tarafından seçimin kaybedileceği korkusuyla heba edildiğini ifade ederek ekonominin ve devletin yönetilemediğini söyledi.
Türkiye’nin kötü yönetildiğini söyleyen Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, “Kamplaşma ve kutuplaşmayı tercih eden, toplumsal dayanışma ve uzlaşmayı kendisinin sonu gören Ak Partinin yirmi yılı aşkın iktidarı sonrasında ülkeyi getirdiği nokta; devlet işleyişinde bozulma, fikir, erdem ve ahlak zemininde ise apaçık yozlaşmadır.”

KURTULUŞ MÜMKÜN

Türkiye’nin el birliğiyle mevcut durumdan kurtulması gerektiğini ifade eden Kılıç, halkın Milli Görüş’ün ufkuna, devletin de Saadet Partisi kadrolarına ihtiyacı olduğunu vurguladı.
2024 Yerel Seçimleri’nde halkın kendisine reva görülen fakirliğe ve hükümetin yandaş kayırmacı politikalarına tepki koyması konusunda çağrı yapan Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz Saadet Partisi olarak Türkiye’nin mevcut konumunu, ekonominin hali hazırdaki durumunu hak etmediğini görüyor ve biliyoruz. Kurtuluş imkansız değil mümkün, refaha kavuşmak ve refahı adil paylaşmak gerekli diyoruz. Milletimize; gelin yerel yönetimlerle değişimi başlatalım, Hükümetin ürettiği faturanın bir kısmından yerel yönetimler eliyle kurtulalım teklifini yapıyoruz. Beldelerimiz, ilçelerimiz, illerimiz adil yönetilirse, beldemizde, ilçemizde, ilimizde yolsuzluk biterse, beldenin, ilçenin, ilin kaynakları adil ve verimli kullanılırsa ülkede adalet hakim olması, yolsuzluğun son bulması mümkün hale gelir.
Türkiye’nin kurtuluşu, ekonominin düzelmesi, adaletin hüküm sürmesi için Saadet Partisi’nin iktidar, yerel yönetimlerde de ehil ve emin olan isimlerin şehrül emin olması son derece önemlidir.

Haber Merkezi