RTÜK’ten Fox, Halk TV, TELE 1 ve Flash Haber’e ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, canlı yayın ve haberlerdeki ifadeler nedeniyle Fox, Halk TV, TELE 1 ve Flash Haber’e ceza verdi.

RTÜK’ten Fox, Halk TV, TELE 1 ve Flash Haber’e ceza
Yayınlama: 05.04.2023
A+
A-

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yayınlardaki ifadeler nedeniyle Fox TV, Halk TV, TELE 1 ve Flash TV’ye habere ceza verdi.

RTÜK, “Cumhur İttifakı zihniyeti sizden okumanızı istemiyor, çalışmanızı istemiyor” ifadelerini kullanan ve AK Partili siyasetçilerin tepki gösterdiği FOX TV Hafta Sonu spikeri Gülbin Tosun’un sözlerini gerekçe göstererek idari para cezası verdi.

RTÜK Halk TV’de yayınlanan ‘Medya Mahallesi’ programında ekrana getirilen ”Can Pazarında Vinç Ticareti” başlıklı haberdeki ifadeler nedeniyle HALK TV’ye de idari para cezası verdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yurtdışından aldığı ödenekleri, Afganistan’daki Taliban’a gönderdiği iddiasını “18 Dakika” adlı yayında aktaran Merdan Yanardağ’ın ifadeleri gerekçe gösterilerek TELE 1’e de ceza verildi.

Hükümetin deprem bölgesindeki insanları yalnızlığa terk ettiği ve yıkıntılardan insanları çıkarmayarak enkaz kaldırma çalışmalarına başladığı ifadelerinin dile getirildiği Flash Haber’deki “Cüneyt Akman İle Zamanın Ruhu” programına da ceza verildi.

Haber Merkezi