Özlem Zengin, seçim için olası bir tarih verdi

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, seçim takvimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Zengin, “Bizim belirlediğimiz, ‘şu tarih olsun’ dediğimiz bir tarih söz konusu değil” dedi.

Özlem Zengin, seçim için olası bir tarih verdi
Yayınlama: 31.12.2022
A+
A-

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, seçim takvimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Zengin 14 Mayıs’ın muhtemel tarihlerden bir tanesi olduğuna dikkat çekti.

Zengin, Habertürk’te Kübra Par’ın sorularını yanıtladı. Seçim takvimine ilişkin açıklamalarda bulunan Zengin, 30 Nisan 2023’te seçim olacak iddiasını “kesinlikle doğru değil” ifadeleriyle reddetti.

14 MAYIS MUHTEMEL TARİHLERDEN

Zengin gündeme gelen tarihlerden 14 Mayıs için ise ‘muhtemel bir tarih’ değerlendirmesinde bulundu. Zengin, “14 Mayıs muhtemel tarihlerden bir tanesi ama bizim belirlediğimiz, ‘şu tarih olsun’ dediğimiz bir tarih söz konusu değil” diye konuştu.

Zengin, şöyle devam etti: “Daha önümüzde vakit var, ocakta şubatta yapacağımız işler var. 18 Haziran olmasında da bir mahsuru yok. Cumhurbaşkanı’nın adaylığı hakkında tartışma açılıyor. Yeni bir anayasa yaptık, yeni anayasa göre iki kere seçilebilir hükmü var. Hiçbir itiraza gerek olmayan durumdayız. Bu kanuna bakıldığında bu maddenin sıfırdan yazıldığını göreceğiz. Bu sebeple bizim aday olur, olamaz diye şüphemiz yok. Cumhurbaşkanımız zaten mevcut anayasaya göre ikinci defa aday olacak.”

Haber Merkezi