Özgür Özel, Süleyman Soylu hakkında ‘büyük dosya’ açıklaması yapıyor

CHP’li Özgür Özel, Süleyman Soylu hakkında ‘büyük dosya’ dediği açıklamayı Meclis’teki basın toplantısında gerçekleştiriyor.

Özgür Özel, Süleyman Soylu hakkında ‘büyük dosya’ açıklaması yapıyor
Yayınlama: 12.01.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında bugün açıklayacağını söylediği ‘büyük dosya’ hakkında Meclis’te açıklamalarda bulunuyor.

İddiaları belgeleriyle göstereceğini belirten Özel, Bakan Soylu’nun AK Parti’ye geçişin ‘FETÖ’ ile bağlantılı olduğunu söyledi. Özel, “Türkiye’de, son günlerde Türkiye’de sokaklarda, siyasette yaşananlar düşünüldüğünde açıklayacaklarımızı biz açıklayacak durumda olmazsak üç arkadaşımıza bırakırız demiştik. Dünden beri Türkiye’de önemli bir gündem haline geldi. Bugüne kadar hep Soylu’ya sorular sorduk, cevaplar bekledik ama bugün Soylu’ya soru sormayacağız, verebileceği cevap olduğunu da düşünmüyoruz. Çok konuşulan, iddia edilen bir meseleyi ispat etmeye geldik. Nasıl bir ‘suç işleri bakanı’ ile karşı karşıya olduğumuzu anlatmak istiyorum” dedi.

‘KENDİSİ, FETÖ’DEN DOLAYI İLK SİVİL VE SİYASİ İHRAÇTIR’

“Merkez sağın prensinin AK Parti yolculuğundaki taşıyıcının FETÖ olduğuna şüphe yok” diyen CHP’li Özel, “Akademisyen Vedat Demir ile bağlantısını anlatmıştık, bir kelime cevap veremeyip ‘o zamanlar iltisakı yoktu’ demişti. ‘Sen Gülen’i ziyarete gittin mi’ diye sorduğumuzda ‘hayır’ demedi hiçbir zaman. Kendisi 51 ildeki kampanyasının finansmanını yapanlar tarafından AK Partiye lanse edildiği süreçte Demokrat Parti’den ihraç yaşadı. Kendisi, FETÖ’den dolayı ilk sivil ve siyasi ihraçtır. O ihraç süreci ve sonrasında yaşananların bugün hayatımızı ne hale getirdiğini, bunu nasıl yönettiklerini konuşmaya başlayacağız.  2012’de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu, sonra Çalışma Bakanı, sonra İçişleri Bakanı… İçişleri Bakanı olduktan beri onun bir troll ordusu olduğunu biliyoruz.  TC’nin unutulmaz içişleri bakanları var, her siyasi gelenekten… Şüphesiz Soylu da unutulmayacak. Bugün Soylu’nun itibar suikastlarının, dezenformasyonların nasıl yapıldığını, nasıl usulsüzlük ağı ile finanse edildiğini kanıtlayacağız” diye konuştu.

Özel dün yaptığı açıklamada, “Ama Süleyman Soylu sen yarını bekle. Yarın burada bir dosya açıklanacak, bir büyük dosya… Yarın burada Süleyman Soylu’nun cevap vermesi gereken, cevabından kaçamayacağı, yine kimyasının bozulacağı bir dosya hazırlanacak” ifadelerini kullanmıştı.

 

Haber güncellenecek…