Özgür Özel Bursa’da konuştu: Bozbey parti rozetini çıkaracak

ursa’da basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursalıların olacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne gittiğimde Bozbey’in yakasında CHP rozeti görmeyeceğim. Ne olacak? Ay yıldızlı bayrak. Neden? Mustafa Bozbey CHP’lilerin belediye başkanı olmayacak. AK Parti’nin de kızgını var, küskünü var. Hizmet isteyeni var. MHP’linin de var. Bütün Bursa’nın belediye başkanı olacak” diye konuştu.

Özgür Özel Bursa’da konuştu: Bozbey parti rozetini çıkaracak
Yayınlama: 02.03.2024
A+
A-

Manisa programı öncesi, 2 gün önce Bursa’da açmış olduğu CHP Osmangazi İlçe Başkanlığa gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe binalarının görünür olmasını, il binalarının görünür olmasını, partimize layık olmasını çok önemsiyorum. Çünkü boşuna söylenmiş bir söz değildir, baba evi. Cumhuriyet Halk Partisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partidir. Kuruluş tarihi olarak da Sivas Kongresi’ni 1919’da 5 Eylül günü toplanan Sivas Kongresini işaret etmektedir. Öyle olunca Atatürk’ün kurduğu partinin ilçe başkanlıkları, il başkanlıkları kendisine ve partimize layık olmak durumundadır.” diye konuştu.

Özgür Özel Erdoğan’ı Bursa’da emeklilere şikayet etti

29 Şubat’ta BAOB’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada Bursa için, “Anketleri görüyorum keyifleniyorum. Bursa’yı alacağız” diyen Özel, bugünkü konuşmasında da Bursa’da seçimin CHP zaferiyle sonuçlanacağına değindi.

ÖZEL KAHVESİNİ BÜYÜKŞEHİRDE İÇECEK

Özel, burada yaptığı konuşmada, “1 Nisan günü sabah, Ankara’da da olsam, Manisa’da da olsam, mazbatayı ne gün alırlarsa ertesi günü başkanımın kahvesini içmeye Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne gidiyorum. Osmangazi’de, Erkan Başkan’ın çayını içeceğim. Onunla birlikte, bütün örgütümüzle birlikte sade kahve içmeye Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne gidiyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursalıların olacak.” dedi.

BOZBEY CHP’LİLERİN BAŞKANI OLMAYACAK

Mustafa Bozbey’in seçimi aldığı takdirde CHP rozetini çıkararak bütün Bursalılar’ın başkanı olacağının altını çizen Özel şunları söyledi:

“Bakın ben Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne gittiğimde yakasında CHP rozeti görmeyeceğim. Ay yıldızlı bayrak olacak. Neden? Mustafa Bozbey CHP’lilerin belediye başkanı olmayacak. AK Parti’nin de kızgını var, küskünü var. Hizmet isteyeni var. MHP’linin de var. Bütün Bursa’nın belediye başkanı olacak. Bizim ittifakımız Türkiye ittifakı, rengi kırmızı beyaz. Bursa’nın ittifakının adı, Bursa ittifakı, rengi yeşil beyaz.”

Bursalı yurttaştan Bozbey’e deprem çağrısı: ‘Doğanbey TOKİ için gerekeni yapın’

İHA