Ocakta elektriğe zam olacak mı?

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, ocak ayında mesken aboneleri için herhangi bir artış olmadığını, sanayi abone grubunda yüzde 16’lık bir indirim söz konusu olduğunu belirtti.

Ocakta elektriğe zam olacak mı?
Yayınlama: 30.12.2022
A+
A-

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, ocakta elektriğe zam olacak mı sorusunu yanıtladı. Yılmaz, yeni tarife döneminde mesken aboneleri için herhangi bir artış olmadığını, sanayi abone grubunda yüzde 16’lık bir indirim söz konusu olduğunu belirtti.

“Yeni tarife döneminde mesken aboneleri için herhangi bir artış ya da zam yok. Halihazırda meskenler en düşük tarifeden yararlanmaktadır” diyen Yılmaz, “Sanayi abone grubunda ise yüzde 16 düzeyinde bir indirim söz konusu. Ayrıca Kurulumuzun aldığı bir başka kararla da serbest piyasada elektrik tavan fiyatını 4 bin 800 TL/MWh’den 4 bin 200 TL/MWh’ye düşürdük” diye konuştu.

Yılmaz, “Böylece serbest piyasada satılan elektrik fiyatı üzerinden elektrik tüketimi yapan özellikle sanayi kuruluşlarında elektriğin bedelinin yüzde 10 ila yüzde 15 oranında düşmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi