Nilüfer’de coşkulu 19 Mayıs yürüyüşü

Nilüfer Belediyesi çağrısıyla bir araya gelen binlerce kişi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle FSM caddesinde yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından Manga konseriyle coşku dolu anlar yaşandı.

Nilüfer’de coşkulu 19 Mayıs yürüyüşü
Yayınlama: 19.05.2023
A+
A-

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Nilüfer Belediyesi’nin çağrısıyla yürüyüş gerçekleşti.

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda bulunan Akuğur market önünde buluşan binlerce kişi, şarkılar söyleyip slogan atarak Nilüfer Belediyesi Halk Evi önüne yürüdü.

Gençlerin yoğun katılım gösterdiği yürüyüşe, 7’den 70’e yurttaşlar coşkuyla eşlik etti. Programa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in yanı sıra CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala ve CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de katıldı.

Yürüyüş sırasında gençler sık sık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “her şey çok güzel olacak” ve “Türkiye laiktir, laik kalacak” sloganları atarken, hep birlikte “Güzel Günler Göreceğiz” şarkısına ve İzmir Marşı’na eşlik etti.

Öte yandan gençler FSM caddesinde Andımız’ı da okudular. Gençlerin coşkulu yürüyüşüne Nilüferli yurttaşlar da balkonlarından alkışlarla destek oldular.

Yürüyüşün ardından binlerce kişi belediye binası önünde gerçekleşen Manga konserine katıldı.

Haber Merkezi