Netflix’ten 2023 itibariyle yeni uygulama

Netflix’ten 2023 itibariyle yeni uygulama
Yayınlama: 19.10.2022
A+
A-

Netflix 2023 itibariyle yeni bir sisteme geçeceğini duyurdu. Buna göre, şifre paylaşımı kısıtlanacak. Yerine alt üyelik getirilecek.

Haber Merkezi

Netflix şifre paylaşımını 2023 itibariyle kaldıracağını açıkladı. Tek kullanıcı aboneliğinde şifre dağıtımı yerine “alt üyelik” gibi yeni uygulama devreye alınacak. Şirketin atacağı adımlar kapsamında, hesap paylaşımı yapan kişilerden, içerikleri izlemeye devam edebilmeleri için normal üyelik ücretlerinden daha düşük de olsa ek ücret istenecek.

Netflix’in giderek düşen abone sayısının sistemin değiştirilmesine etkili olduğu tahmin ediliyor.

BEKLENTİNİN ALTINDA KALINCA EKSTRA ÜYELİK GETİRDİ

Netflix’in abone sayısı ise yılın üçüncü çeyreğinde 2,41 milyon artış gösterdi. Bu yılın ilk iki çeyreğinde abone kaybı yaşan Netflix’in abone sayısının bu dönemde 1,09 milyon kişi artması bekleniyordu. Yeni uygulama ile birlikte, Netflix hesabında oturum açmış cihazların aynı evden kullanılıp kullanılmadığı, cihazların IP adresi, cihaz kimliği ve hesap etkinliği gibi bilgiler kullanılarak tespit edilecek

Netflix’in açıklaması şu şekilde:

“Hesap paylaşımından para kazanmak için iyi düşünülmüş bir yaklaşım geliştirdik ve bunu 2023’ün başlarından itibaren daha geniş bir alana yaymaya başlayacağız. Hesap paylaşanlara, Netflix profillerini kendi hesaplarına aktarma ve paylaşanlara aileleri veya arkadaşları için ödeme yapmak istiyorlarsa cihazlarını daha kolay yönetme ve alt hesaplar (“ekstra üye”) oluşturma için olanak sunacağız. Daha düşük fiyatlı reklam destekli planımızın olduğu ülkelerde, hesap paylaşanlar için profil transfer seçeneğinin özellikle popüler olmasını bekliyoruz.”