Netflix’e ‘Titanik’ tepkisi

“Titanik” filmini denizaltı patlamasından sonra yeniden yayın platformuna alan Netflix’e tepki gösterildi. Netflix, filmin gelişinin tesadüf olduğunu açıkladı.

Netflix’e ‘Titanik’ tepkisi
Yayınlama: 29.06.2023
A+
A-

Dijital yayın platformu Netflix, James Cameron’ın 1997 yapımı filmi “Titanik”i, 5 kişinin ölümüne yol açan denizaltı patlamasından günler sonra yeniden yayın platformuna aldığı için tepki topladı.

OceanGate’in yürüttüğü pahalı bir turistik etkinlik kapsamında 5 varlıklı turist, Titanik’in enkazını ziyaret etmek üzere bir denizaltı keşif gezisine çıktı. Uzmanlar, enkaza inişleri sırasında seyahat ettikleri sualtı aracında Kuzey Atlantik’in derinliklerindeki yoğun su basıncında bir patlama yaşandığını ve gemideki herkesin muhtemelen anında öldüğünü söyledi.

Olayda ölenler arasında OceanGate CEO’su Stockton Rush, milyarder kaşif Hamish Harding, Fransız dalgıç Paul-Henri Nargeolet, Pakistanlı iş insanı Şehzade Davut ve oğlu Süleyman Davut bulunuyordu.

Netflix de olaydan birkaç gün sonra, Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in başrollerini paylaştığı ödüllü filmin 1 Temmuz’da dijital yayın platformu hizmetine geri döneceğini duyurdu.

Ntv’nin Independent’tan aktardığına göre, birçok sosyal medya kullanıcısı Netflix’i “üzücü bir trajediden faydalanmaya çalışmakla” suçluyor. Twitter’da bir kullanıcı, “Netflix’in Oceangate olayından bir hafta sonra Titanik’i yayımlaması gerçekten iğrenç. Ne kadar açgözlü olduklarını herkese gösterme konusunda hiç hayal kırıklığına uğratmıyorlar” yazdı.

Variety, Titanik’in Netflix’e gelişinin tesadüf olduğunu, yayıncının Titanik’i izleyicilere geri getirmek için yaptığı lisans anlaşmasının çok önceden gerçekleştiğini açıkladı. Medya kuruluşu, Titanik’in yayıncıya geri dönüşünün Titan denizaltısının kaybolmasından aylar önce planlandığını bildirdi.

Haber Merkezi