Nesrin Baş Dünya Güreş Şampiyonası’ndan altın madalya ile döndü

Nesrin Baş Dünya Güreş Şampiyonası’ndan altın madalya ile döndü
Yayınlama: 21.10.2022
A+
A-

İspanya’da düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonası’ndan Nesrin Baş altın madalya ile döndü. Dört yıl aradan sonra Nesrin Baş Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalyaya ulaşan ilk kadın milli sporcu oldu.

İHA

İspanya’da düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonası’nda finalde Japon Naruha Matsuyuki’yi 8-0 yenerek kadınlarda 68 kiloda Türkiye’ye altın madalya getiren Nesrin Baş, bu organizasyonda kadınlardaki 4 yıllık şanssızlığımızı da kırmış oldu. 20 yaşındaki Beşiktaşlı güreşçi, 2018’den sonra U23 Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlarda finale yükselen ve madalya kazanan ilk milli sporcu olmayı başardı.

‘HER SEFERİNDE ÇOK ÇALIŞTIM’ 

Elde ettiği şampiyonluğun ardından açıklamalarda bulunan Nesrin Baş, “Yeri geldi sakatlandım, ağladım ama asla pes etmedim. Bir sürü olumsuzluklar yaşadım ancak her seferinde daha çok çalıştım. Başarıyı daha çok istedim ve sonunda hayallerimi gerçekleştirdim” dedi.

Başarılı güreşçi, “Beni bu yolda yalnız bırakmayan başta ailem olmak üzere, her zaman yanımızda olarak bizi destekleyen kulübümüz Beşiktaş’a, benimle bu yolda ter dökerek dualarını esirgemeyen arkadaşlarıma, hocalarıma teşekkür ederim. Emeklerine ve yüreklerine sağlık. İyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.