Mithat Sancar: Olağanüstü kongre kararı alacağız

HDP Parti Meclisi toplantısı açılışında konuşan Eş Genel Başkan Mithat Sancar, “Ana gündemimiz HDP’nin olağanüstü kongre kararı alması olacaktır” dedi.

Mithat Sancar: Olağanüstü kongre kararı alacağız
Yayınlama: 07.08.2023
A+
A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi (PM), Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar başkanlığında partinin Ankara’daki genel merkezinde olağanüstü kongre gündemiyle toplandı. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, toplantı açılışında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Parti Meclisi’nin tarihsel önemde kararlar almak üzere tartışmalar yürüteceğini belirten Sancar, “Seçimlerden sonra halkımıza söz verdiğimiz gibi değerlendirme, muhasebe, eleştiri-özeleştiri sürecini elimizden gelen en yaygın biçimiyle yürütmeye çalıştık. Bu süreç devam etmektedir. Bunun sonunda konferanslar, kongreler toplanacaktır. Kongreler diyorum çünkü hem HDP’nin hem de Yeşil Sol Parti’nin kongreleri de gündemimizdedir. Bizler bir yandan bu çalışmaları seçim sonrası değerlendirme faaliyetlerini sürdürürken, öte yandan ülke gündeminin bütün sorunlarıyla ilgilenmeye, bütün mücadele alanlarında var olmaya gayret ettik” diye konuştu.

Haber Merkezi