Mika Can Raun gözaltına alındı

Sosyal medya fenomeni Mika Can Raun, 100 TL’yi  klozete attığı videoyu TikTok’ta paylaşmasının ardından gözaltına alındı.

Mika Can Raun gözaltına alındı
Yayınlama: 24.10.2022
A+
A-

Sosyal medya fenomeni Mika Can Raun, 100 TL’yi  klozete attığı videoyu TikTok’ta paylaşmasının ardından gözaltına alındı.

TikTok hesabı üzerinden paylaştığı videolarla fenomen olan Mika Can Raun yayınladığı videoda 100 Türk lirasını klozete atarak sifonu çekti. Görüntüyü sosyal medya hesabında paylaşan Mika Can Raun gözaltına alındı.

GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden bugün yapılan açıklamaya göre, Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 100 liralık banknotu klozete atan ve görüntüyü sosyal medya hesabında paylaşan Mika Can Raun’nın kimliğini tespit etti. Mika Can Raun isimli fenomen, dün Türk Ceza Kanunu’nun 300. maddesi olan “devletin egemenlik alametlerini aşağılamak” suçundan gözaltına alındı. Raun, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Mika gözaltına alınıyor

MİKA CAN RAUN KİMDİR?

Mika Can Raun ismiyle tanınan sosyal medya fenomenin asıl ismi Mikail Can Kurnazdır. İstanbul Emniyeti tarafında gözaltına alınmıştır. Sosyal medyada son zamanlarda çektiği videolar ile ön plana çıkan Raun, eğitim hayatını katıldığı bir programda şu şekilde anlatmıştır: “Ben lisede sınıf birincisiydim ve okul birinciliği ile bitirdim. Ders çalışırdım ve notlarım da çok yüksekti ama bunu bir hobi olarak görmezdim. Bir bağlılık olarak görmezdim. Zamanında çalışırdım ve zamanında bırakırdım. Başka bağlı olduğum şeyler vardı. Yazmak vardı. Şiir yazıyordum. Söz yazıyordum. Bunları besteye döküyordum. Notalandırıyordum. Bu daha çok hobiydi benim için. Yani akademik olay olmalı ve devam ettirmeliydim kafasına sahiptim.”

Marmara Üniversitesi, Senaryo Yazarlığı Bölümü’nde okumaktadır. 9 Temmuz 2001 doğumlu Raun, katıldığı bir programda şiir ve şarkı sözü yazarlığı yaptığını söylemiştir. Yazdığı şiir ve şarkı sözlerini bestelemektedir. Raun, kendini motive etmek için sürekli yazdığını dile getiriyor. Aslen Şanlıurfalı olan Raun, İstanbul’da ikamet etmektedir. Katıldığı bir programda evinde 7, evinin bahçesinde ise 30’a yakın kedi, 2 tane kuş ve 3 tane tavşan beslediğini söylemiştir. 19 yaşında olan Raun, üç kardeştir. Mika Can Raun’un burcu ise yengeçtir. Kilosu 39, boyu 1.79’dur. Raun, 15 yaşından beri kendi parasını kazandığını ifade etmektedir.

Mika Can Raun’u yakından tanımak için linki tıklayabilirsiniz. Merak ettiğiniz her şeyi buradan öğrenebilirsiniz.