Metin Uca’nın cenazesinde provokasyon girişimi

62 yaşında hayata veda eden sunucu, oyuncu Metin Uca’nın cenaze töreninde bir grup provakasyon girişiminde bulundu. Cenaze namazında, namaz kıldıran hocaya, “hocam Metin bey cenazesinin camiye getirilmesini istemiyordu” demesi üzerine, cemaat tarafından yuhalandı. Gerginlik kısa süre içerisinde grubun cenazeden ayrılmasıyla son buldu.

Metin Uca’nın cenazesinde provokasyon girişimi
Yayınlama: 19.11.2023
A+
A-

Sunucu, tiyatrocu ve yazar Metin Uca son yolculuğuna uğurlanırken, Ankara’da düzenlenen tören sırasında iki kişi provokasyonda bulundu. Uca’nın yakınları ve cenazeye katılanlar alandan kovarak uzaklaştırdı.

İstanbul’da yoğun bakım servisinde tedavi gördüğü hastanede vefat eden Metin Uca’nın naaşı, Ankara Kocatepe Camisi’ne getirildi.

Uca’nın naaşı, burada kılınacak cenaze namazının ardından Kocatepe Mezarlığı’na defnedilecek.

CENAZESİNDE PROVOKASYON

Metin Uca için cenaze namazının kılındığı sırada bir grubunu “Camiye getirilmeyi istemiyordu” diyerek bağırdığı duyuldu. Bunun üzerine cenazeye katılanlar ve imam tepki gösterdi.

Yurttaşlar, “Utanmazlar, terbiyesizler, olay çıkarıyorlar” diyerek tepki gösterdi. Gericiler, yurttaşların tepkisinin ardından alandan uzaklaştı. Namaz kılanların arkasından bir grubun ise yuhalamaları yine imamın araya girmesiyle son buldu.

İstanbul’da yoğun bakım servisinde tedavi gördüğü hastanede vefat eden sunucu ve yazar Metin Uca son yolculuğuna uğurlanacak.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.