Meteorolojiden Bursa’ya sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa’nın bazı bölgelerinde 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında etkisini gösterecek olan gök gürültülü ve sağanak yapışlar konusunda yurttaşları uyardı.

Meteorolojiden Bursa’ya sağanak yağış uyarısı
Yayınlama: 29.09.2023
A+
A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Karacabey, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Gemlik, Osmangazi, Nilüfer, Gürsu, Kestel, Yıldırım, İznik, Orhangazi, Yenişehir etkisini gösterecek olan gök gürültülü ve sağanak yağışlar konusunda Bursalılar’ı uyardı.

Yapılan uyarıda ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulunuldu.

Yağışların 30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde etkili olacağı belirtildi.

Meteorolojinin uyarısı şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; Bursa çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Bursa’nın kuzey ve batı ilçelerinde (Karacabey, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Gemlik, Osmangazi, Nilüfer, Gürsu, Kestel, Yıldırım, İznik, Orhangazi, Yenişehir) yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden; ani sel, subaskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Haber Merkezi