Mete Gazoz depremzedeler için şampiyonluk okunu açık artırmaya çıkardı

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan milli okçu Mete Gazoz, olimpiyatta kullandığı okunu depremden etkilenen çocukların eğitiminde kullanılması için açık artırmaya çıkardı.

Mete Gazoz depremzedeler için şampiyonluk okunu açık artırmaya çıkardı
Yayınlama: 15.02.2023
A+
A-

Spor dünyasından isimler açık artırma yoluyla depremzedelere destek kampanyaları yapmaya başladılar. Dünyaca ünlü sporcuların yanı sıra olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz da depremzedelere yardım amacıyla kampanyaya katıldı.

Gazoz, 2020 yılında altın madalya başarısıyla döndüğü Tokyo Olimpiyatları’nda kullandığı oku açık artırmaya çıkardı. Milli sporcu, satılan oktan elde edilen paranın depremden etkilenen çocukların eğitiminde kullanılması için bağışlayacağını duyurdu.

Gazoz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Socrates Dergi tarafından, geliri depremden etkilenen çocuklarımızın eğitiminde kullanılmak üzere başlatılan açık artırmada ben de şampiyon olduğum 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda kullandığım okumu bağışladım. Şu an için güncel teklif 80 bin lira. Teklif vermek ve diğer birçok kıymetli eşyanın açık artırmasına katılmak için SocratesSahada.com adresini ziyaret edebilirsiniz.”

Haber Merkezi