Messi’nin giydiği ‘bişt’e milyonluk teklif

Arjantinli yıldız Lionel Messi, Dünya Kupası final töreninde giydiği Katar’ın yöresel kıyafeti bişt nedeniyle gündem olmuştu. Messi’nin giydiği bişt için 1 milyon dolar teklif edildi.

Messi’nin giydiği ‘bişt’e milyonluk teklif
Yayınlama: 25.12.2022
A+
A-

2022 Dünya Kupası finalinde Fransa’yı eleyen Arjantin şampiyon olmuştu. Dünya Kupası’nı almak için sahneye çıkan kaptan Lionel Messi’ye Katar Emiri tarafından geleneksel kıyafetleri olan ‘bişt’ giydirilmiş ve o anlar sosyal medyada gündem olmuştu.

Messi’nin törende giydiği bişt için talip olan Umman Milletvekili Ahmed Al Barwani, 1 milyon dolar teklifte bulundu.

Messi’nin giydiği biştin Arap dünyası için oldukça önemli olduğunu dile getiren Barwani, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“O an stadyumdaydım ve yaşananları canlı izliyordum. Katar emiri Messi’ye bişti verdiğinde bunun Arap dünyası için unutulmaz bir an olduğunu anlamıştım. Bu turnuva Arap dünyası için bir gurur kaynağıydı. Tüm dünyaya Arap dünyasının nasıl bir birlik içerisinde olduğunu gösterdiğimize inanıyorum. Şövalyelik ve bilgeliğin sembolü olan biştin bizimle kalması için Messi’ye böyle bir teklif yaptık ve cevap bekliyoruz. Eğer Messi teklifimizi kabul ederse bişt bir daha kimse tarafından giyilmeyecek ve o anı anmak için müzede sergilenecek. Bunu hem yaşadığımız gururu ve o anı bizlere tekrar tekrar yaşatmak hem de Arap dünyasının her şeyi yapabileceğimizi hatırlayabilmek için istiyoruz.”

Haber Merkezi