Merkez Hakem Kurulu’na ilk kez kadın başkan seçildi

Türkiye Futbol Federasyonu’nda yapılan açıklamaya göre Prof. Dr. Lale Orta Merkez Hakem Kurulu’nun ilk kadın başkanı olarak seçildi.

Merkez Hakem Kurulu’na ilk kez kadın başkan seçildi
Yayınlama: 29.01.2023
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) yeni başkanını duyurdu.

TFF’den yapılan açıklamaya göre  Prof. Dr. Lale Orta MHK’nın ilk kadın başkanı oldu.

MHK’nın yeni başkanı Orta, Türkiye’nin ilk kadın antrenörü, ilk kadın futbol hakemi ünvanını taşırken, aynı zamanda FIFA kokartlı ilk kadın hakemler arasında yer alıyor.

TFF’den Orta’nın başkanlığı için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararla; Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Lale Orta’yı getirmiştir.

Başkan: Prof. Dr. Lale Orta

Üyeler: Tolga Özkalfa, Ahmet İbanoğlu, Cemalettin Ali Kunak, Prof. Dr. Ali Kızılet, Süleyman Abay, Sadettin Güler, Aynur Aysun Akar
Hamza Mısır.

Türkiye’nin ilk kadın futbol antrenörü, ilk kadın futbol hakemi ve FIFA kokartlı ilk kadın hakemlerden biri olan Prof. Dr. Lale Orta başkanlığında göreve başlayacak olan MHK’nın; futbola değer katarak Türk futbolunu uluslararası alanda daha yüksek seviyelere getirmek için üzerine düşen sorumlulukları yerine getireceğine inanıyor, yeni MHK Başkanı ve üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Yeni MHK’nin görevi haziran ayındaki genel kurula kadar geçerli olacak. Orta’nın pazartesi gününden itibaren göreve başlaması bekleniyor.”