Memur ve emekli maaşlarına gelen zamma Türkoğlu’ndan tepki: ‘Ayıplı teklifi’ kabul etmiyoruz

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun memur ve memur emeklisi maaşları zammına tepki gösteren İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, “Resmi enflasyon rakamlarının bile gerisinde kalan ‘ayıplı’ teklifin 5’e karşı 6 oyla kabul edilmesi bile bu zalimliğin ve iktidarın kuyruğuna takılmışlığının kanıtıdır.” dedi.

Memur ve emekli maaşlarına gelen zamma Türkoğlu’ndan tepki: ‘Ayıplı teklifi’ kabul etmiyoruz
Yayınlama: 31.08.2023
A+
A-

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun bugün son kararı vermesiyle belirlenen yeni memur ve memur emeklisi maaşlarına İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu’ndan tepki geldi.

Konuya dair sosyal medya hesabından açıklama yapan Türkoğlu, “Ayıplı teklifi kabul etmiyoruz” diyerek yeni zamlara tepki gösterdi.

yeni zamlarla birlikte memurlarla açıkça dalga geçildiğini söyleyen Türkoğlu, “‘Dostlar alışverişte görsün!’ toplantılarından sonra kalemi kırıp, kamu çalışanların çanına ot tıkadınız.” dedi.

Yeni zamların tek kelimeyle vicdansızlık olduğunu dile getiren Türkoğlu, “Resmi enflasyon rakamlarının bile gerisinde kalan ‘ayıplı’ teklifin 5’e karşı 6 oyla kabul edilmesi bile bu zalimliğin ve iktidarın kuyruğuna takılmışlığının kanıtıdır. Nokta.” sözleriyle eleştirilerini dile getirdi.

“TEK KELİMEYLE VİCDANSIZLIK”

Türkoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“‘AYIPLI TEKLİFİ’ KABUL ETMİYORUZ! Aferin size… Her zaman olduğu gibi memurla yine açıkça dalga geçtiniz. ‘Dostlar alışverişte görsün!’ toplantılarından sonra kalemi kırıp, kamu çalışanların çanına ot tıkadınız. Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun 5’inci ve son toplantısında; 2024’ün ilk altı ayında yüzde 15, ikinci altı ayında yüzde 10, 2025’in ilk altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 zam yapılması tek kelimeyle vicdansızlıktır. Resmi enflasyon rakamlarının bile gerisinde kalan ‘ayıplı’ teklifin 5’e karşı 6 oyla kabul edilmesi bile bu zalimliğin ve iktidarın kuyruğuna takılmışlığının kanıtıdır. Nokta.”

Haber Merkezi