MEB’den yeni uygulama: Gelen veli ve ziyaretçilerin kayıtları tutulacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karara göre yeni eğitim öğretim döneminde görüşme planlarına uygun olarak okula gelen veliler ile ziyaretçilerin kayıtları tutulacak, belirlenen sürelerle sınırlı olmak kaydıyla gerekli kontroller sağlanacak.

MEB’den yeni uygulama: Gelen veli ve ziyaretçilerin kayıtları tutulacak
Yayınlama: 10.09.2023
A+
A-

2023-2024 eğitim-öğretim dönemine ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yeni aldığı kararlara bir yenisi daha eklendi. Yeni alınan karar göre okullara gelen velilerle ziyaretçilerin kayıtları görüşme planlarına uygun olarak tutulacak, belirlenen sürelerle sınırlı olmak kaydıyla gerekli kontroller sağlanacak.

Yarın başlayacak eğitim öğretim yılına dair okul güvenlik tedbirlerine ilişkin illere gönderilen yazıda okullarda alınacak önlemlere ilişkin, ilgili genelgeler, protokoller ile MEB ile İçişleri Bakanlığınca yönetilmekte olan ‘Eğitim ve Güvenlik Projesi’ kapsamında düzenlenen işbirliği protokolünde yer alan hususlar hatırlatıldı.

Yeni kararla birlikte okula giriş çıkış saatlerinde okul çevresi trafiğinin kolluk kuvvetleri ile koordineli şekilde kontrol altına alınacak.

Ayrıca görüşme planlarına uygun olarak okula gelen veliler ile ziyaretçilerin kayıtları tutulacak, belirlenen sürelerle sınırlı olmak kaydıyla gerekli kontroller sağlanacak.

Haber Merkezi