Mal varlığına el konulmuştu: Eylül Öztürk aylık kazancını açıkladı

Polat çiftinin kara para aklama suçlamasıyla tutuklanmasının ardından diğer fenomenler de mal varlıklarıyla gündemden düşmüyor. Bu isimlerden biri olan ve şirketine kayyum atanan Eylül Öztürk, yayımladığı yeni videoda aylık kazancını açıkladı.

Mal varlığına el konulmuştu: Eylül Öztürk aylık kazancını açıkladı
Yayınlama: 11.12.2023
A+
A-

Dilan Polat’ın “Şampiyonlar Ligi” diye nitelendirip paylaştığı fotoğrafta yer alan 12 kişinin şirketlerine Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi doğrultusunda kayyum atandı.

Bu isimlerden biri de Eylül Öztürk. Amerika’da 10 evi bulunduğu iddia edilen, güzellik merkezleri sahibi Öztürk sosyal medya hesabından açıklama yaparak aylık kazancını paylaştı.

Eylül ayı kazancının 1 milyon TL’ye ulaştığını belirten Öztürk, “Bir dönem parasızlıkla sınandım, şu an da parayla sınanıyorum” diyerek hakkındaki iddiaları ekran görüntüleriyle reddetmeye çalıştı.

“DEVLETE BORCUM YOK”

“Burada önemli olan husus, bu kazançların vergisinin ödenip ödenmediği. Bununla ilgili belgeleri, evrakları devlete sundum.” diyen Öztürk’ün iddiaları şöyle:

“Günde 6 tane, en az o da reklam teklifi geliyor. Bütün e-ticaret platformlarından kazançlarım belli. Son derece büyük bir utanç içinde bunları paylaşıyorum. Devlete 1 lira borcum yoktur. Varsa da cezasını öderiz.”

Öztürk’ün, 1 Kasım – 30 Kasım tarihli hesap dökümünde ise 2 milyon TL kazandığı görüldü.

“İşler bu noktaya geldiği için çok özür diliyorum. Influncer’lar para kazanıyor, başka insanlar ne yapıyor bilemem. Ben bir influncer olarak para kazanıyorum.” diyen Eylül Öztürk paylaştığı bir diğer grafikte bir ay içerinde hem markalardan, hem linklerden bir ay içerisinde 384 bin 815 TL kazandığını belirtti.

EVLERİN HEPSİ ZAMANLA ALINMIŞ

Öztürk’ün iddiaları şöyle:

“Size aylık kazançlarımın sadece bir kısmını gösterdim. Aldığım evlerin tamamının kazançlarının kaynağı bunlardır. Sosyal medya gelirlerim, tiyatro gelirlerim, dizi ve sinema gelirlerim, sunuculuk gelirlerim, markamdan gelen paralar, kazandığım reklamlar. 10 tane 125 bin dolardan alınmış ev. Hepsi zaman içerisinde alınmış evler, hepsinin parası bankadan bankaya geçirilmiş evler. Hepsi banka hesaplarında var zaten. Hepsi faturalı, banka kayıtlarıyla sabittir. Hepsi devlete teker teker sunulmuştur, muhasebe kaydı vardır. Vergisi ödendi mi? Evet ödendi, devlete de bir lira borcum yoktur. Eksik bir şey yaptıysam bunu da çıkartırlar, cezası varsa bunu da öderiz…”

Haber Merkezi