Kulüp dizisinin ikinci sezonundan fragman yayınlandı

Online dizi film platformu Netflix’in Türkiye yapımı Kulüp’ün ikinci sezonundan ilk fragman yayınlandı.

Kulüp dizisinin ikinci sezonundan fragman yayınlandı
Yayınlama: 21.08.2023
A+
A-

Netflix yapımı Kulüp dizisinin ikinci sezonundan fragman yayınlandı. İlk sezonunun tartışmalara neden olduğu Kulüp dizisinin başrolünde Gökçe Bahadır, Salih Bademci ve Metin Akdülger  gibi isimler yer alıyor.

İlk sezonunda 1950’lerin İstanbul’unda Ladino bir ailenin, genç bir müzisyenin ve Rum bir gazino sahibinin aynı mekanda kesişen hikayelerini anlatan dizinin yeni sezonu 15 Eylülde tüm dünyayla aynı anda Netflix’te yayınlanacak.

Yeni sezonunda 1960’lı yılların İstanbul’unda devam edecek hikayede, Raşel’in kızı 5 yaşına geliyor. Dizi dönemin politik atmosferi ve azınlıklara yönelik politikaları arka planına alarak Matilda ve Çelebi karakterlerinin işlettikleri Kulüp’ü ayakta tutma mücadelesini anlatacak.

Hikaye yaratıcılığını Rana Denizer’in üstlendiği, proje yaratıcısı Zeynep Günay’ın yönetmen koltuğunu Seren Yüce ile paylaştığı dizinin Gökçe Bahadır, Fırat Tanış, Barış Arduç, Salih Bademci, ve Asude Kalebek gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuna 2. sezonunda Halil Babür, Serra Arıtürk ve Ada Erma gibi yeni isimler de dahil oluyor.

Dizi ilk sezonunda 1942’de Varlık Vergisi Kanunu’yla İstanbul’dan Aşkale’ye, çalışma kamplarına sürgün edilen İstanbullu Yahudilerin hikayesine ve 6-7 Eylül pogromlarına yer açarak yankı uyandırmıştı.

Haber Merkezi