KKTC’ye kaçan müteahhit Hasan Alpargün, Lefkoşa’da gözaltına alındı

Depremden etkilenen Adana’da enkaza dönen 16 katlı apartmanı inşa eden firmanın sahibi Hasan Alpargün, KKTC’de gözaltına alındı. Apartman enkazından şu ana kadar 70 kişinin cansız bedeni çıkarıldı.

KKTC’ye kaçan müteahhit Hasan Alpargün, Lefkoşa’da gözaltına alındı
Yayınlama: 11.02.2023
A+
A-

Depremden etkilenen Adana’da yıkılan bazı binaları inşa eden firmanın sahibi Hasan Alpargün, Lefkoşa’da gözaltına alındı.

Adana’nın Çukurova ilçesinde yerle bir olan ve 70 kişinin cansız bedeninin çıkarıldığı Hasan Alpargün Apartmanı’nın müteahhidi Hasan Alpargün, depremin ardından kaçtığı KKTC’de gözaltına alındı.

Maraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde Adana’nın merkez Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi’nde bulunan 16 katlı Hasan Alpargün Apartmanı da yerle bir oldu. 92 kişinin yaşadığı saptanan ve enkaza dönen binadan şu ana kadar 70 kişinin cesedi çıkartıldı. 15 kişinin daha enkaz altında olduğu belirtilen binanın müteahhidi Hasan Alpargün’ün, depremin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) kaçtığı öğrenildi.

DHA’nın haberine göre başlatılan soruşturma kapsamında Hasan Alpargün, KKTC’de gözaltına alındı. Türkiye’den KKTC’ye 990 bin dolar, 890 bin euro, 500 bin TL transfer etmeye çalıştığı, ayrıca Lefkoşa Demirhan bölgesinden daire satın aldığı belirlenen Alpargün’ün Türkiye’ye getirileceği bildirildi.

Haber Merkezi