Kim milyoner olmak ister: 1 Milyon TL’lik soruya doğru cevap verdi

Kenan İmarzılıoğlu’nun sunduğu Kim milyoner olmak ister programında 1 milyon TL’lik soruya doğru cevap veren yarışmacı, yaklaşık 200 bin TL vergi ödeyecek.

Kim milyoner olmak ister: 1 Milyon TL’lik soruya doğru cevap verdi
Yayınlama: 11.09.2023
A+
A-

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL değerindeki soruya doğru cevap veren Rabia Birsen Güğerğin’in ne kadar vergi ödeyeceği merak konusu oldu. Güğercin 1 milyon TL’yi kazanan ikinci yarışmacı oldu. Güğercin’in ödeyeceği vergi tutarına dair vergi uzmanı Ozan Bingöl paylaşımlarda bulundu.

Ozan Bingöl, Rabia Birsen Göğercin’in 196 bin 323 lira vergi ödeyeceğini söyledi.

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan 24 yaşındaki Rabia Birsen Güvercin, peş peşe verdiği cevaplarla 1 milyon TL’lik soruyu açtırmaya hak kazanmıştı. Güvercin, 1 milyon liralık soruyu doğru yanıtladı. Güvercin, büyük ödülü kazanan ikinci yarışmacı oldu. Daha önce de Batu Alıcı isimli yarışmacı 1 milyonluk soruyu açtırmayı başarmıştı.

1 MİLYONLUK SORU

Büyük ödüle bir kala yarıştığı etapta karşısına şu soru çıktı: “Türkiye’deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?”

Bu sorunun şıkları ise şöyle sıralandı:
A) Ş
B) V
C) G
D) H

“B” şıkkını seçen Rabia, büyük ödülün sahibi oldu.

‘YARIŞMANIN ADI ‘KİM VERGİLER DAHİL MİLYONER OLMAK İSTER?’ OLABİLİR’

Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, büyük ödülle ilgili olarak yaptığı vergi hesaplamasını kişisel Twitter hesabında paylaştı.

Bingöl, Rabia Birsen’in eline net, 804 bin 677 lira geçeceğini söyledi.

Bingöl’ün paylaşımı şu şekilde:

“Bugünkü yarışmada 1 milyon liralık soruya doğru cevap veren yarışmacının eline net [1.000.000 – ((1.000.000 TL – 23.387 TL istisna) x yüzde 20 İntikal Vergisi Kesintisi) =] 804.677 TL geçecektir. Bu nedenle yarışmanın adı da ‘Kim vergiler dahil milyoner olmak ister?’ olabilir.”

RABİA BİRSEN GÜĞERCİN KİMDİR?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı Rabia Birsen Güğercin 24 yaşında, aslen Konyalı ve Ankara’da yaşıyor. Güvercin, bu yıl Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu.

Haber Merkezi