Kılıçdaroğlu TOGG açılış davetini reddetti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOGG açılışına davet edildiğini fakat davete katılmayacağını açıkladı. Gerekçe ise Erdoğan’ın açılışı şova çevirecek olması gösterildi.

Kılıçdaroğlu TOGG açılış davetini reddetti
Yayınlama: 24.10.2022
A+
A-

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde yaptığı basın toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOGG açılışına katılmayacağını  açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde MYK sonrası düzenlediği basın toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOGG fabrikasının açılış törenine davet edilip edilmediği soruldu. Öztrak, Erdoğan’ın açılışı şova dönüştüreceği için Kılıçdaroğlu’nun programa katılmayacağını söyledi.

ERDOĞAN  PROJEYİ SİYASİ ŞOVA DÖNÜŞTÜRME GAYRETİ İÇİNDE

29 Ekim’de banttan inecek ilk TOGG için heyecanlı bekleyiş sürüyor. İktidar ve muhalefet cepheleri TOGG’un gurur kaynağı olduğunu belirtiyor. TOGG’un Türkiye’nin mobilite teknolojilerinde söz sahibi bir ülke olabilmesi için doğru zamanda yola çıktığını ve kendilerini gururlandırdığını söyleyen Öztrak, “Doğru yapılan her projenin destekçisi olduğumuzu söylemiştik. Bu davet, şirket yönetiminden gelseydi seve seve katılır, seri üretim bandından inecek ilk aracı da ayakta alkışlardık” dedi. Öztrak, TOGG açılışının Erdoğan’ın şovuna dönüşeceği eleştirisini getirerek şöyle devam etti: “Ancak Erdoğan ve şürekâsı, bu özel girişimin gerçekleştirdiği özel projeyi siyasi bir şova dönüştürme gayreti içinde. Davetin saraydan gelmesi, bakanlığı sanki özel bir şirketin kurumsal birimi gibi davranması bu örnek projeyi siyasileştirmekten başka bir şey değildir. İktidar bu yaklaşımı ile en büyük zararı da özel kesim girişimi olan TOGG’a vermektedir. Bu sebeplerle davete, Sayın Genel Başkanımızın katılmayacağını, ancak en kısa sürede TOGG’u yerinde ziyaret edeceğini kamuoyuna duyurur, TOGG’a başarılı bir lansman dileriz.”