Kılıçdaroğlu: Maharet beyni yıkanan çocuğu cezalandırmak değil

Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafına uygunsuz hareketlerde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan 17 yaşındaki A.E.S. hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Sarayın göz boyamak için yaptığı bu tutuklama, o çocuğun geleceğinden çalmaktan başka bir şeye yaramayacaktır.” dedi.

Kılıçdaroğlu: Maharet beyni yıkanan çocuğu cezalandırmak değil
Yayınlama: 21.09.2023
A+
A-

17 yaşındaki imam hatip lisesi öğrencisi A.E.S., Atatürk’ün fotoğrafına yönelik uygunsuz hareketlerinin yer aldığı videonun paylaşılmasının ardından kamuoyundan yükselen tepkiler sonrası tutuklanmıştı.

A.E.S.’nin tutuklanması hakkında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, böylesine bir çirkinliğin kabul edilemeyeceğini ancak tutuklanmasının da çocuğun geleceğini çalmaktan başka bir şey olmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’e yönelik hakaretler, Saray İktidarının yarattığı iklimin sonucudur. Bu çirkinliği kabul edemeyiz. Ancak maharet böyle eğitilen, böyle kandırılan, böyle beyni yıkanan bir çocuğu cezalandırmak değildir.

Sarayın göz boyamak için yaptığı bu tutuklama, o çocuğun geleceğinden çalmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Sadece ve sadece Sarayın ‘düşmanlaştırma’ politikasına katkı sağlayacaktır.”

Haber Merkezi