Kılıçdaroğlu: İktidar kirli paraya yolu açtı, uyuşturucu baronları Türkiye’de yuvalandı

Kılıçdaroğlu, iktidarın, uyuşturucu baronlarının kirli parasını çekmek için özel yasalar çıkardığını belirterek, “Böylece uyuşturucu baronları Türkiye’de yuvalanma imkânı buldu” dedi. CHP lideri, Türkiye’nin uyuşturucu pazarı haline getirildiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu: İktidar kirli paraya yolu açtı, uyuşturucu baronları Türkiye’de yuvalandı
Yayınlama: 28.08.2023
A+
A-

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, iktidarın politikaları nedeniyle Türkiye’de uyuşturucu kullanımının 10 yaşına kadar düştüğünü söyledi. İktidarın yol açması nedeniyle uluslararası mafyanın da Türkiye’ye yerleştiğini anlatan Kılıçdaroğlu, işin artık AVM’lerde, sokakta çatışma boyutuna kadar ulaştığını ifade etti.

Türkiye’nin transit ülke iken günümüzde uyuşturucunun pazarı haline geldiğini vurgulayan CHP lideri, “İktidarda kalabilmek uğruna, kirli para uğruna kendi ülkesinin evlatlarını bile gözden çıkaran Saray Hükümeti’nin önünde tek bir hedef var: Milletimizi manipüle ederek, kentlerimizi tümüyle baronlara teslim etmek. Buna, milletimizle birlikte dur diyeceğiz!” dedi.

‘ACI BİR GERÇEĞİ ÖNÜMÜZE KOYDU’

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

İstanbul’da uyuşturucu baronları tarafından kahraman polisimiz Hakan Telli’nin şehit edilmesi ve iki silah arkadaşının yaralanması; emniyet güçlerimizin, zorlu şartlar ve siyasi baskılara karşın verdiği azimli mücadeleye rağmen, yüzleşmemiz gereken acı bir gerçeği önümüze koydu.

Gencecik çocuklarımız, evlatlarımız birer birer uyuşturucu çetelerinin ağına düşüyor. Uyuşturucu bağımlılığı bulaşıcı bir hastalık gibi hızla yayılıyor. Aileler çaresiz… Peki neden?