Karamollaoğlu açıkladı: Altılı masa bitti

Saadet Partisi Genel Başkanı emel Karamollaoğlu, altılı masanın bittiğini ancak dirsek temasının devam edeceğini söyledi.

Karamollaoğlu açıkladı: Altılı masa bitti
Yayınlama: 27.06.2023
A+
A-

KRT TV’de Gündem Özel programına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Altılı Masa’ya dair konuşan Karamollaoğlu, masanın bittiğini söyleyerek, “Bu ittifak bitti mi? Elbette bitti. Çünkü hükmünün icra edilmesi mümkün değil. Peki bunun yanında bir şey var mı? Benim söylediğim şu: Biz, hem altılı masada bulunan siyasi partiler olarak dirsek temasımızı devam ettiririz. Birbirimizle görüşürüz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin genel kurulunda söylediği “Bundan sonra size hayatta başarılar” sözlerini değerlendiren Karamollaoğlu, “Ben Sayın Akşener’in cümlelerini yorumlama yetkisine sahip değilim. Sayın Akşener’i kongreden sonra da aradım. Tebrik ettim. Şunu bilelim, ittifak dönemi bitti. İttifak, iktidara gelip, bugünkü sistemi değiştirmek için yapılmıştı. Biz, altı sene önce de ittifak yaptık. Ne için? Referandumda millet bu yeni sisteme hayır desin diye.” şeklinde konuştu.

YEREL SEÇİMLERDE ANLAŞMA YAPILABİLİR

Önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimlere dair ittifakın nasıl olacağına dair soruyu yanıtlayan Karamollaoğlu, mahalli seçimlerde ittifak olmayacağını ancak bir takım anlaşmalar yapılabileceğini dile getirdi. Daha önceki seçimlerde de benzer anlaşmaların yapıldığını kaydeden Karamollaoğlu, “O halde bizim şu anda ittifak değil, birbirimizle olan münasebetlerimizi medeni bir şekilde devam ettirme gayreti içinde olmamız icap eder. Ülkeye de barışı, huzuru getirecek olan da bu anlayıştır diye düşünüyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.